Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

6 listopada 2022
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

XXXII Niedziela zwykła dn. 06.11.2022r.

  1. Za tydzień przypada druga  niedziela  miesiąca  ofiary które będą składane  przeznaczamy na cele remontowo budowlane. Dziękujemy za złożone ofiary.  Bóg zapłać. 

 

  1. Piątek – obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości po latach zaborów. Módlmy się za naszą Ojczyznę o jej pomyślność , za wszystkich naszych Rodaków zamieszkałych na terenie Polski jak i na całym świecie. Wywieśmy także flagi narodowe.

 

  1. W każdą drugą sobotę miesiąca także w tę najbliższą na Mszy św.  o godz. 18.00 odbędzie się katecheza o wierze i obyczajach chrześcijańskich . Serdecznie zapraszamy .

 

  1. Biskup Elbląski na dzień 11 listopada 2022 r. (piątek) udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niniejsza dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które w Narodowe Święto Niepodległości przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Równocześnie prosi, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli swoją ofiarą znajdujących się w potrzebie .

 

  1. Przeżywamy miesiąc listopad , zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych poleconych w wypominkach , codziennie przed Mszą św. odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia