Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

23 października 2022
modlitwy za zamarłych

XXX Niedziela zwykła dn. 23.10.2022 r

  1. Dziś ofiary Mszy św.  złożone na tacę  przeznaczone są  na misje.
  2. Dziś po Mszy św. o godz.  15 odbędzie się katecheza dla dzieci i ich  rodziców  klas II przygotowujących się do I komunii św.   oraz tych dzieci z klas trzecich które nie uczestniczyły w spotkaniach w minionym roku.
  3. Wszystkie dzieci pragnące rozpocząć przygodę ze śpiewaniem w scholce parafialnej zapraszamy na próbę w sobotę do  sali na plebanii. Więcej informacji udziela ks. Tomasz. 
  4. Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą  pomocą  jaką  możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza  modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa,   ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez  osiem dni od pierwszego listopada) By   pośpieszyć  naszym zmarłym z pomocą  tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić  się za zmarłych  poleconych nam  w wypominkach listopadowych. Natomiast w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana  Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki  jak i Mszę świętą  zbiorową  zapakowane w kopertach znajdują się na stoliku  przy wyjściu z kościoła . Wypełnione kartki na Mszę św. zbiorową oraz  wypominkowe  na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii  lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku.
  5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie modlitewno – formacyjne.
  6. Dziękujemy na ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało zebrane 1550  zł. Bóg zapłać.