Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

25 września 2022
sakrament bierzmowania

XXVI Niedziela zwykła DN.25.09.2022 R.

1.Dziś po Mszy św. 10.15 odbędą się katechezy dla rodziców dzieci klas drugich oraz dzieci z klas trzecich które nie uczestniczyły w ubiegłym roku w katechezie przygotowującej.

2.Dnia 29 września odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci ,będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można przynieść dopiero 29 września do godz. 9.00. Zysk ze zbiórki przeznczony jest na wsparcie misji.

3.Sobota- pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 . Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 9.00. . Dziękujemy rodzinom chorych i samym chorym których z Panem Jezusem odwiedzają kapłani za przygotowanie mieszkań na to bardzo ważne spotkanie. Dziękujemy za ofiarę złożoną na miesięcznik dla chorych „Apostolstwo chorych ” .

4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik w którym będziemy wspólnie odmawiać różaniec. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w naszej parafii o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwo mają we wtorek i czwartek o godz. 16.30 .

5. Kontynuujemy akcję: “Weź sobie książkę”. Z tyłu kościoła wyłożona została nowa partia książek teologicznych i nie tylko. Interesujące nas pozycje można zabrać do domu. Obok stoi puszka. Można do niej złożyć dobrowolną ofiarę.

6. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy do zapisów na I rok przygotowania. Można tego dokonać bezpośrednio u ks. Tomasza lub wypełniając deklarację kandydata dostępną w zakrystii oraz w kancelarii.

7.Dziś ostatnia niedziela miesiąca tradycyjnie nasza wspólnota „ Caritas ” zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących i biedniejszych od nas. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.Dnia 29 września (czwartek) odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci ,będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można przynieść dopiero 29 września do godz. 9.00. Zysk ze zbiórki przeznczony jest na wsparcie misji.

9.Zakończylismy już prace przy dachu naszej świątyni , teraz wykonywane są
zabezpieczenia przeciw pożarowe zgodnie z zaleceniami kontrolnymi.