Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

22 października 2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

XXIX Niedziela zwykła dn. 22.10.2023r.

  1. Ofiary składane na tacę podczas Mszy św.  przeznaczone są  na misje.

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III  przygotowujących się do I komunii św.  ich rodziców .  

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą  jaką  możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza  modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa,   ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez  osiem dni od pierwszego listopada) By   pośpieszyć  naszym zmarłym z pomocą  tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić  się za zmarłych  poleconych nam  w wypominkach listopadowych. Natomiast w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana  Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki  jak i Mszę świętą  zbiorową  znajdują się na stoliku  przy wyjściu z kościoła .

Wypełnione kartki na Mszę św. zbiorową oraz  wspominkowe  na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii  lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało zebrane 1190 zł. Bóg zapłać.

 

  1. Dziś wyjątkowo po Mszy św. Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek na potrzeby biednych dlatego że za tydzień nasi klerycy co roku będą rozprowadzać kalendarz seminaryjny.

 

  1. Poszukujemy chętnych na wydzierżawienie pomieszczenia po zakładzie pogrzebowym. Wszelkich informacji udziela Ks. Proboszcz.

 

  1. Dnia 25.10. w środę w przychodni Centrum przy placu plebiscytowym można zrobić odpłatne badanie USG i Doppler  kończyn dolnych i  górnych, nerek, płuc,  echo serca. Bliższe informacje znajdują się na plakacie lub przychodni.