Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

16 października 2022
wypominki

XXIX Niedziela zwykła dn. 16.10.2022 r.

1. Dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia ” które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin .Bóg zapłać za wsparcie .

2. Kandydatów do bierzmowania roku drugiego zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz 19.00 w sali na plebanii

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się katecheza dla dzieci i ich rodziców klas II przygotowujących się do I komunii św. oraz tych dzieci z klas trzecich które nie uczestniczyły w spotkaniach w minionym roku.

4. W każdą czwartą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z katechezą o małżeństwie i rodzinie .

5. Wszystkie dzieci pragnące rozpocząć przygodę ze śpiewaniem w scholce parafialnej zapraszamy na próbę w sobotę do sali na plebanii. Więcej informacji udziela ks. Tomasz.

6. Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą jaką możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa, ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada) By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. Natomiast w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i Mszę świętą zbiorową zapakowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki na Mszę św. zbiorową oraz wypominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku.