Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

15 października 2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

XXIX Niedziela zwykła dn. 15.10.2023r.

1.Dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia ” które przeznaczone są  na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin .Bóg zapłać za wsparcie .

 

2.Kandydatów do bierzmowania roku drugiego zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz 19.00 w sali na plebanii

 

3.W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz.  10.15 odbędzie się katecheza dla dzieci i ich  rodziców  klas III  przygotowujących się do I komunii św..   

 

4.Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty,  nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą  pomocą  jaką  możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza  modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa,   ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez  osiem dni od pierwszego listopada) By   pośpieszyć  naszym zmarłym z pomocą  tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić  się za zmarłych  poleconych nam  w wypominkach listopadowych. Natomiast jak co roku w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana  Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki  jak i Mszę świętą  zbiorową  zapakowane w kopertach znajdują się na stoliku  przy wyjściu z kościoła .

Wypełnione kartki na Mszę św. zbiorową oraz  wypominkowe  na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii  lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku.

error: Alert: Content selection is disabled!!