Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

3 września 2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

XXII Niedziela zwykła dn.03.09.2023r.

  1. Poniedziałek – rozpoczęcie  nowego roku szkolnego  i katechetycznego. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy rodziców by dopilnowali  swoje pociechy aby rozpoczęły rok szkolny w stanie  łaski  uświecającej w przyjaźni z Panem Bogiem. Będzie okazja do spowiedzi przed wieczorna Mszą  św.

2. Rozpoczynamy przygotowania do pierwszej Komunii św. którym objęte są dzieci klas drugich i trzecich.  W każdą  drugą niedzielę miesiąca swoje katechezy po Mszy św. o 10.15 mają dzieci klas drugich i ich rodzice a w każdą czwartą niedzielę miesiąca dzieci które uczestniczyły w ubiegłym roku w katechezach z klas trzecich. Wszyscy katolicy mają  obowiązek do uczestniczenia w Mszach św. w niedzielę i święta tym bardziej wszystkie dzieci i młodzież.  

3. W  najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka piesza do Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. Wyjście naszej grupy odbędzie się o godzinie 9:30 z naszej parafii. Msza Święta w Piasecznie tradycyjnie  o godzinie 15:00.  Po pielgrzymce  każdy pielgrzym będzie miał możliwość skorzystania z powrotu wynajętym autobusem, za który trzeba uiścić  opłaty podczas wsiadania. Bliższych informacji udziela Ks. Krzysztof.

  1. W sobotę na Mszy wieczornej katecheza o małżeństwie i rodzinie.
  1. W niedziele za tydzień  po Mszy o 10.15 katecheza przed pierwszą Komunią św.  dla rodziców i dzieci klas drugich.  
  1. Młodzież swoje spotkania przed bierzmowaniem będzie miała z Ks. Krzysztofem w każdą drugą i trzecią środę miesiąca.
  1. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary przeznaczamy na nasze prace upiększające naszą świątynie i dom parafialny. W najbliższym czasie musimy wykonać hydrant przeciw pożarowy to koszt ok 20 tyś zł. Takie są wymogi prawne. Za złożone ofiary składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapraszamy chłopców i młodzieńców do służenia Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.