Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

3 lipca 2022

XIV Niedziela zwykła dn. 03.07.2022 r

1. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. magistra Dariusza Morawskiego. Życzymy dobrej posługi w naszej parafii oraz Bożego błogosławieństwa.2. Czwartek – przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne .O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w którym będziemy się modlić w tej intencji.

3. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane przeznaczmy na cele remontowo- budowlane. Serdecznie dziękujemy za ofiary.

4. Tak jak w minionych latach tak i w tym roku od dziś do końca sierpnia w każdą niedzielę zamiast Mszy św. o 18.00. będzie odprawiana Msza św. o godz. 20.00.

5. W związku z przygotowaniami do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która w tym roku wyrusza pod hasłem: „Chcemy ujrzeć Jezusa”, w kościele wystawiona została skrzynka na intencje i ofiary. W tych – zapisanych przez nas intencjach – pielgrzymi grupy Pomezania Kwidzyn będą modlić się w czasie pielgrzymki , a po dojściu do Częstochowy zostaną one złożone w kaplicy przed obrazem Pani Jasnogórskiej. Być może ktoś z nas poczuje wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz .

6. W dniach od 17 do 20 lipca w Gietrzwałdzie odbędą się rekolekcje po hasłem „Uzdrawiającą moc różańca „ . Koszt pobytu 390 zł . Plan rekolekcji wyłożony przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do udziału jeśli będzie więcej osób zorganizujemy dojazd. ZOBACZ PROGRAM REKOLEKCJI

7. W tym roku w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę grupy Zantyr Sztum i Pomezanii Malbork w liczbie ok 70 pątników. Przybędą oni do naszego miasta 29 lipca. Rozpoczynamy zapisy osób które chciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów. Można tego dokonać w zakrystii lub kancelarii. Pomóżmy tym którzy duchowo niosą również nas i nasze intencje do Matki Bożej z Jasnej Góry.

jasna góra Częstochowa
jasna góra Częstochowa

Inne ogłoszenia

Aktualności

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.