Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

30 czerwca 2024
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Słowackiego 6, 82-500 Kwidzyn

XIII Niedziela zwykła 30.06.2024r.

1.Tak jak w minionych latach tak i w tym roku od przyszłej niedzieli do końca sierpnia w niedzielę i święto Wniebowzięcia Matki Bożej zamiast Mszy św. o 18.00. będzie odprawiana Msza św. o godz. 20.00.

2.Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne . Zachęcamy do modlitwy w intencji kościoła , naszych rodzin ale szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tej intencji.

3.Piątek – pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

4.W sobotę – pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby odmawiające różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową.

5. Dziś ostania niedziela miesiąca tradycyjnie Caritas zbiera ofiary do puszek dla biedniejszych od nas.

6.Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna tylko w piątek od godz.
8.30 -9.15 oraz od 16.00 – 17.15.

7.W związku z przygotowaniami do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, jak co roku , w kościele wystawiona została skrzynka na intencje i ofiary. W tych – zapisanych przez nas intencjach – pielgrzymi grupy Pomezania Kwidzyn będą modlić się w czasie pielgrzymki , a po dojściu do Częstochowy zostaną one złożone w kaplicy przed obrazem Pani Jasnogórskiej. Być może ktoś z nas poczuje wezwanie, by w tym roku wyruszyć na szlak pielgrzymkowy. Bliższych informacji udziela Ks. Krzysztof lub nasz Diakon Kacper Nogowski .

8. W tym roku w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę grupy Zantyr Sztum i Pomezanii Malbork w liczbie ok 60 pątników. Przybędą oni do naszego miasta 29 lipca. Rozpoczynamy zapisy osób które chciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów. Można tego dokonać w zakrystii lub kancelarii. Pomóżmy tym którzy duchowo niosą również nas i nasze intencje do Matki Bożej z Jasnej Góry. 

9.Wszystkim którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku i szczęśliwej drogi.