Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

21 maja 2023
Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego . 29.05.2022 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023r

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość Pierwszej Komunii św. . Od poniedziałku do czwartku wraz z dziećmi będziemy przeżywać biały tydzień Dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe oraz na Mszę św. o godz.17.30 .

Dziękujemy rodzicom dzieci za dar ołtarza który przeznczony jest na jeden z witraży w naszej świątyni.

 

  1. Za tydzień 28 maja na Mszy św. o godz.10.15 będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci które w minionym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc . Spowiedź tych dzieci w sobotę  od godz. 17.00 obecność obowiązkowa . Zachęcamy także rodziców .

 

  1. W piątek nasz parafianin kleryk Marcin Nieścigorski przyjmie święcenia diakonatu a diakon Krzysztof  który był u nas na praktykach diakońskich w sobotę przymnie świecenia kapłańskie.  Polecamy obydwu Waszej modlitwie.

 

  1. Dnia 08 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z procesją eucharystyczną   chcemy przejść ulicami Krasickiego , Mickiewicza , Krańcową oraz Słowackiego  Rodziny  które by chciały ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii.  

 

  1. W niedzielę dnia 04 .06 o godz. 10:15  swoją Mszę św.  w rodzinnej parafii odprawi Ks. Biskup Walenty Gryk posługujący w Papui -Nowej Gwinei. .Jest pierwszym kapłanem pochodzącym z naszej parafii który odprawił swoją Msze św.  prymicyjną w roku 1984  oraz pierwszym Biskupem pochodzącym z naszej parafii oraz z Kwidzyna. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w tej Mszy św. polecamy Księdza  Biskupa Walentego Bożemu Miłosierdziu .

 

  1. Osoby które zamówiły Mszę św. gregoriańską za św. pamięci Eugenię Jacewicz informujemy że ze względów duszpasterskich przenieśliśmy te intencję w przyszłą niedzielę  z godz. 12.00  na godz. 9.00.

 

  1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Elblągu. Serdecznie za nie dziękujemy .

 

  1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. św. Józefa zaprasza na kwidzyński Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 4 czerwca. Rozpocznie się o 13.30 na Placu św. Jana Pawła II obok teatru i zakończy Festynem Rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.