Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

19 maja 2024
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Słowackiego 6, 82-500 Kwidzyn

Wniebowstąpienie Pańskie 19.05.2024r

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość Pierwszej Komunii św. . Od poniedziałku do czwartku wraz z dziećmi będziemy przeżywać biały tydzień Dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe oraz na Mszę św. O godz.17.30 .

Dziękujemy rodzicom dzieci za dar ołtarza którym w tym roku jest ofiara na renowację tabernakulum odnowienie i pokrycie złotem co już zostało wykonane.  

 

  1. Za tydzień 26 maja na Mszy św. O godz.9.00 będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci które w minionym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc . Spowiedź tych dzieci w środę od godz. 18.45 obecność obowiązkowa . Zachęcamy także rodziców.

 

  1. W piątek nasi parafianie kleryk Kacper Nogowski  przyjmie święcenia diakonatu a diakon Marcin Nieścigorski  w sobotę przymnie świecenia kapłańskie. Polecamy obydwu Waszej modlitwie.

 

4.W związku ze święceniami diakonatu naszego parafianina w piątek nie będzie Mszy św.  Wieczornej,  nabożeństwa majowego oraz kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna.

 

5 .Nowo wyświecony Ks. Mgr Marcin Nieścigorski w niedzielę za tydzień o godz. 12.00 odprawi swoją pierwsza Mszę św. Połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym . To ważne wydarzenie dla samego prymicjanta ale także dla naszej parafii z której pochodzi. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

 

6.Dnia 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z  procesją eucharystyczną   chcemy przejść ulicami Słowackiego, Żeromskiego , Piękną i Wybickiego. Rodziny  które by chciały przygotować  ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii.  

 

7.Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Elblągu. Serdecznie za nie dziękujemy.

 

  1. Dziękujemy za złożone ofiary składane podczas poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotą za nie odrestaurowaliśmy Krzyż ołtarzowy został pokryty złotem.