Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

27 lutego 2022
Wielki post

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 luty 2022

1.W tym tygodniu przypada środa popielcowa która rozpoczyna Wielki Post. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych , do jałmużny postnej i modlitwy. W Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych takich jak gorzkie żale i droga krzyżowa. W środę zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 , 10.00, 16.30 i 18.00. W ten dzień posypujemy nasze głowy popiołem na znak rozpoczętej pokuty i nawrócenia Obowiązuje post ścisły czyli jeden posiłek do syta . W tym trudny czasie dla Europy i Świata podejmujmy post w intencji pokoju i zaprzestania wojny między Rosją a Ukrainą.

2.Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w tej intencji.

3.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Będzie okazji do spowiedzi od godz. 17.00 . W każdy piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Rodzinną Drogę Krzyżową .

4.Sobota – jest pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ksiądz Paweł oraz Ks. Tomasz będą odwiedzać chorych od godz. 9.00.

5.Od przyszłej niedzieli do 13 marca w naszej parafii odbędą się Jubileuszowe misje parafialne przygotowujące parafię do poświęcenia kościoła .Polecamy czas misji modlitwie i życzliwości wszystkich parafian. Na końcu kościoła znajdują się foldery, zachęcamy do zabrania i zapoznania się z planem Misji Św.. Stańmy się apostołami Misji św. zapraszając innych do udziału. Zostały wydrukowane plakaty które można powiesić je w poszczególnych blokach, zachęcamy do zabrania .

6. Dziś tradycyjnie jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca „Caritas ” naszej parafii po Mszach św. zbiera ofiary do puszek . W trudnej sytuacji na Ukrainie te dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na pomoc nardowi ukraińskiemu . Można wpłacać także ofiary na konto parafii z dopiskiem „na Ukrainę „ przekażemy je tym którzy będą potrzebowali pomocy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.