Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

22 maja 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022r.

1. Dziś na mszy św. o godz. 10.15 obchodzimy rocznicę pierwszej Komunii św.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchowne w Elblągu. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.

3. 24.05 we wtorek o godz. 19:00 próba kandydatów II roku przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

4. W dniach od 27 do 29.05 – piątek, sobota, niedziela odbędzie się skupienie dla kandydatów II roku przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

5.W czwartek będziemy obchodzić dzień Matki pamiętajmy o naszych Mamach tych żyjących ale także tych których już niema pośród nas .

6. Dnia 04.06 organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę więcej informacji i zapisy u Ks. Tomasza i Ks. Pawła.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom, osobom, Kołom Różańcowym które złożyły swoje ofiary na kolejny witraż .W tym tygodniu zostały zamówione kolejne dwa witraże .

8. Kościół jest miejscem świętym dla tego obowiązuje należyty strój i należyte zachowanie. Mężczyźni i chłopcy zdejmują nakrycie głowy, nie powinni także przychodzić w krótkich spodniach a tym bardziej w plażowych czy dresach. Kobiety i dziewczęta winny mieć zakryte ramiona i nie w strojach przypominających stroje plażowe. Przychodzimy do świątyni z wyłączonymi telefonami komórkowymi najlepiej bez nich oraz nie żujemy gumy . Telefony zostawmy w domu , spróbujcie się choć na chwilę od nich uwolnić. Jeśli kościół jest dla nas miejscem świętym i miejscem modlitwy tak powinno to wyglądać.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022r.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022r.

Inne ogłoszenia

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.