Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

3 kwietnia 2022
Niedziela-Palmowa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU DNIA 03.04.2022 r.

1.Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego.

2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną niedzielą Palmową. Przynosimy do świątyni palmy na znak uroczystego wjazdu Zbawiciela do Jerozolimy. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz.12.00. Jak w poprzednich latach nasi ministranci rozprowadzać będą palmy przed kościołem. Ofiary z palm będą przeznaczone na potrzeby służby liturgicznej. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie kandydatów II roku przygotowania do bierzmowania .

4. W piątki o godz. 19:00 zapraszamy chętną młodzież do spotkań w salce parafialnej.

5.Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca , ofiary składane na tacę przeznaczone są tradycyjnie na nasze prace upiększające świątynię .Za wszelkie ofiary składamy serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli rozpoczniemy prace na dachu kościoła.

6. Jak już zapowiadaliśmy dnia 24 kwietnia w dzień odpustu parafialnego o godz. 12.00 Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokona poświęcenia naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na tą uroczystość wszystkich parafian ale także zainteresowanych . Po Mszy św. chcemy zorganizować festyn parafialny z możliwością wypicia kawy , zjedzenia grillowanej kiełbaski, zabawy przy muzyce na żywo oraz z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można nabyć pamiątkowe gadżety. Przygotowanie konsekracji kościoła i festynu parafialnego wymaga pomocy wielu osób. W związku z tym poszukujemy wolontariuszy – osób w każdym wieku które chciałyby pomóc w organizacji tego jakże ważnego w historii parafii wydarzenia. Zwracamy się do Pań by upiekły ciasto jak podczas poprzednich festynów. Prosimy by zgłosić to w zakrystii . Osoby chętne do pomocy przy festynie prosimy by zgłaszały się do Ks. Pawła i Ks. Tomasza.