ZIEMIA ŚWIĘTA

8 dni 

W dniach od 7 marca do 14 marca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Koszt pielgrzymki 3tyś zł + 100 $.

Zapisy do końca  tygodnia u księdza proboszcza 

 

Sobota DZIEŃ 1 – WARSZAWA – TEL AVIV – BETLEJEM
Rano zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego lotniska w Warszawie. Odprawa i odlot do Tel Avivu. Autokarowy transfer z lotniska Ben Guriona do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

Niedziela DZIEŃ 2 - BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Św. Józefa, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Następnie pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. W tym dniu – w miarę możliwości – będziemy również Yad Vashem. Kolacja, nocleg jw.

Poniedziałek DZIEŃ 3 – BETLEJEM - PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd na Pustynię Judzką, po drodze zobaczymy Górą Kuszenia. Zatrzymamy się nad Jordanem k/Jerycha w miejscu Chrztu Pańskiego by tam odnowić przyrzeczenia chrzcielne, po czym pojedziemy dalej nad Morze Martwe, tam będziemy odpoczywać i korzystać z niezwykłej kąpieli. Powrót do hotelu na kolację i nocleg jw.

Wtorek DZIEŃ 4 – JEROZOLIMA - GÓRA OLIWNA - SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Jerozolimy na Górę Oliwną, staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Konania w Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Przejazd do spod Getsemani na Syjon Chrześcijański by nawiedzić kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Stamtąd podejdziemy jeszcze pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg w hotelu w Jerozolimie

Środa DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA - DROGA KRZYŻOWA - BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO
Po śniadaniu podejdziemy do kościoła Św. Anny i do wykopalisk Sadzawki Betezda, dalej do Litostrothos i Kaplicy Biczowania. Odprawimy Drogę Krzyżową - pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego, pokłonimy się przy Grobie Pańskim i na Kalwarii. Czas na indywidualne kontemplacje i zakupy,. Powrót do hotelu na kolację i nocleg jw.

Czwartek DZIEŃ 6 – GALILEA
Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Galilei. Najpierw zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) następnie pojedziemy do Hajfy, tam nawiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Dalsza podróż do Nazaretu. Nawiedzimy piękną Bazylikę Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej by małżonkowie mogli odnowić ślubowania małżeńskie, a wszyscy pomodlić się i posmakować wina z Kany Galilejskiej. Msza Święta w Nazarecie lub w Kanie. Przejazd do hotelu w Galilei na kolację i nocleg.

Piątek DZIEŃ 7 - GALILEA
Po śniadaniu najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Tabgha nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele).W Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra oraz synagogi. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw powrót do hotelu na kolację i krótki nocleg.

Sobota DZIEŃ 8 – TEL AVIV - POLSKA
W nocy ok. godz. 1.30 wyjazd na lotnisko ben Guriona w tel Avivie, odprawa i odlot do Polski. Przelot samolotem charterowym do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na Górę Tabor, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL, i napiwki dla kierowców, obsługi w hotelach i w restauracjach.


Ostatnie miejsca za 3000 zł + 100$