ZIEMIA ŚWIĘTA – 9 dni

 

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ z GDAŃSKA
W godzinach popołudniowych zbiórka w hali odlotów lotniska w Gdańsku Rębiechowie. Odprawa bagażowo paszportowa, odlot do Warszawy i dalej do Tel Awiwu.
DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM
Po przylocie transfer do hotelu w Betlejem,

śniadanie, po czym rozpoczęcie zwiedzania wg programu. Przejazd do Bazyliki Narodzenia, nawiedzenie Groty Narodzenia Pańskiego. kościoła Św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Będziemy też na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA
Po śniadaniu pojedziemy do Jerozolimy. Będziemy na Syjonie Chrześcijańskim, tam nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu, następnie kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik, zobaczymy grób Dawida,. Po południu udamy się na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie. Kolacja i nocleg jw.
DZIEŃ 4 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Po śniadaniu pojedziemy do Betanii, gdzie nawiedzimy kościół Św. Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Dalsza podróż nad Morze Martwe, gdzie będziemy odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli. W drodze powrotnej zatrzymamy się pod Górą Kuszenia i przy drzewie Sykomory. Msza Święta w Betanii lub na pustyni. Kolacja i nocleg jw.
DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA
Po śniadaniu, i zapakowaniu bagaży do autokaru wyjazd do hotelu w Jerozolimie. Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia Bazyliki Grobu Pańskiego, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Następnie pójdziemy do Ściany Płaczu, zobaczymy Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie. Kolacja i nocleg w hotelu w Jerozolimie.
DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła Św. Anny, będziemy też nad wykopaliskami Sadzawki Betezda. Następnie uliczkami starej Jerozolimy podejdziemy do Litostrothos, a idąc dalej odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Ponownie nawiedzimy Bazylikę. Czas na indywidualną modlitwę i zakupy. Msza Święta w Jerozolimie. Dla chętnych – jeśli będzie taka możliwość – spacer po Jerozolimie. Kolacja i nocleg jw.
DZIEŃ 7 – GALILEA
Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Później w Nazarecie będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Galilei. Kolacja i nocleg w hotelu Nof Tavor.
DZIEŃ 8 – GALILEA
Po wczesnym śniadaniu dotrzemy do majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie udamy się nad Jezioro Galilejskie aby popłynąć w niezapomniany rejs statkiem. Po tym relaksie pojedziemy do Tabgha - gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba oraz kościół Prymatu Św. Piotra. Podjedziemy do Kafarnaum gdzie zobaczymy ruiny ówczesnej synagogi i wykopaliska domu Św. Piotra, a nad nimi piękną świątynię. Dalej pojedziemy na Górę Błogosławieństw tam pomodlimy się w urokliwym kościele, zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Tabor lub na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Kolacja i nocleg jw.
DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI
Nocą ok. godz. 1.30 pakowanie bagaży i odjazd z hotelu na lotnisko Ben Guriona, tam odprawa paszportowo - bagażowa i odlot do Polski.

ziemia swieta4