DN. 22.08-23.08.2021 r. (niedziela /poniedziałek). 

Dnia 22.08.2021 R – godz. 4.30 wyjazd z przed parafii Miłosierdzia Bożego.

Godz. 14.00 - dotarcie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 15.20 – Msza św. –z udziałem parafian z Parafii Bożego Miłosierdzia z całej Polski .

Godz. 17.30 – zwiedzanie i indywidualna modlitwa w Sanktuarium Jana Pawła II

Godz. 19.00 – wyjazd na nocleg i zakwaterowanie

Godz. 20.30 – wyjazd na Stare Miasto w Krakowie.

Godz. 22.30 - powrót na nocleg

 

Dnia 23.08.2021 r.

Godz. 7.30 – śniadanie

Godz. 8.15 – wyjazd na Jasna Górę .

Godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy Matki Bożej , ( po Mszy św. czas na indywidualną modlitwę, zwiedzanie i posiłek).

Godz. 16.00 – Wyjazd z Częstochowy do domu .

Cena wyjazdu 260 zł , przejazd ,nocleg i śniadanie dn. 23.08.2021 r oraz ubezpieczenie.

Inny posiłek we własnym zakresie. Zgłoszenia do 20 lipca wraz z wpłatą u Ks. Proboszcza. Przy wpłacie podajemy miejsce zamieszkania oraz nr Pesel potrzebny do ubezpieczenia. Jeśli ktoś bierze leki proszę zabrać je ze sobą .

 

KOLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORGAZNIZOWANE PRZEZ PARAFIĘ MILOSIERDZIA BOŻEGO W KWIDZYNIE

OD DN.29.06.DO 09.07.2020 R. KOSZT 1650 ZŁ

Kolonie odbywać się będą w Słonecznym Brzegu w Hotelu Kokiche ***

Ten obiekt jest położony 6 minut spacerkiem od plaży 450 metrów od lokalnej plaży. Oferuje on ogród z basenem, bar i stół bilardowy. Hotelowa restauracja zaprasza na dania kuchni włoskiej i bułgarskiej. Z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu można korzystać w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Wszystkie pokoje i apartamenty typu studio dysponują balkonem oraz telewizorem z dostępem do kanałów telewizji kablowej. Znajduje się w nich także łazienka z prysznicem lub wanną i bezpłatnym zestawem kosmetyków. Hotel Kokiche jest oddalony o 500 metrów od parku wodnego. Od przystanku autobusowego dzieli obiekt 200 metrów, a od zabytkowego miasta Nesebyr – 5 km

Trzy razy dziennie: śniadania, obiady i kolacje - wszystkie serwowane w formie szwedzkiego stołu, do wszystkich posiłków napoje bezpłatne.

Cena zawiera:

- transport autokarem, który posiada klimatyzację, barek, video, w.c.

- zakwaterowanie 7 noclegów w hotelu Kokiche, 2 noclegi na trasie na

Węgrzech

- wyżywienie – Bułgaria 3 posiłki dziennie, noclegi tranzytowe –

   śniadania i obiadokolacje,

- opiekę doświadczonej kadry wychowawców.

- ubezpieczenie KL (15.000 Euro), NNW (5000 zł)Signal Iduna,

- Fundusz gwarancyjny,

- wycieczka do Nessebaru

Uwaga, ważne!

Obowiązkowo musisz zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport

Pamiętaj, żeby wypełnić i podpisać kartę Uczestnika kolonii , podpisany Regulamin, oraz kartę EKUZ, (www.ekuz.nfz.gov.pl)

Zgłoszenia na kolonię trzeba dokonać do 10 lutego wraz z wpłatą 500 zł. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz Ks. Łukasz i p. Beata Kupś.

 

Hotel 1

Bułgaria 2

hotel 3

hotel 4

 

 

 

Dnia 06 października (sobota) organizujemy wyjazd do Elbląga Członków stowarzyszenia „Żywy Różaniec” oraz Czcicieli Matki BożejRóżańcowej na dzień skupienia w naszej diecezji . Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej do udziału . Wyjazd z przed kościoła Miłosierdzia Bożego ul. Słowackiego 6 o godz. 9.00 . Zapisy wraz z wpłatą 33 zł u Ks. Proboszcza lub w kancelarii parafialnej .

Program spotkania: 

10.30 – Zawiązanie wspólnoty (spotkanie w dolnej części kościoła)

11.00 – Msza św. i homilia - ks. Bp dr Jan Styrna

12.00 – Nabożeństwo różańcowe

12.45 – Spotkanie przy kawie

13.30 – Konferencja – „Gietrzwałd na drodze do niepodległości”

                – ks. dr hab. Krzysztof Bielawny (Gietrzwałd)

15.00 – Rozesłanie

Ok 15.30 - powrót do domu i nawiedzenie Sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju. Nawiedzenie grodu Cholin .

 

KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE

UL. GÓRSKIEGO 1/95;   00-033 WARSZAWA

www.twojepielgrzymki.com.pl

Biuro w Gdyni: Maryla Lerch tel: +48 501-340-575  

e-mail:          

GRUZJA I ARMENIA – 12 DNI    

                                                                

DZIEŃ 1 – Wylot z Polski do Tbilisi

Spotkanie z grupą na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 20.30 Odprawa i odlot do Tbilisi godz. 22.30

DZIEŃ 2 - Tbilisi – City Tour – zwiedzanie miasta

Przylot do Tbilisi godz. 4.05. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Zwiedzimy Starówkę w Tbilisi, zaczynając od Świątyni Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.) oraz Synagogę. Zwiedzanie świątynie pod wezwaniem Świętej Trójcy – Sameba. Wizyta w Muzeum Narodowym. Spacer aleją Rustaweli. Gruzińska obiadokolacja .Nocleg w Tblisi.

DZIEŃ 3 - Tbilisi – Mccheta /Dżwari, Sweti Cchoweli/– Ananuri - Gudauri

Po śniadaniu wyjazd do Mcchety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy tu klasztor Dżwari (VI w.) oraz katedrę Sweti Cchoweli, gdzie złożona została Szata Chrystusa. Następnie przejazd do Gudauri. Gruzińską Drogą Wojenną dojedziemy i po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. Przejazd do Gudauri. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri

DZIEŃ 4 - Gudauri – Kościół św. Trójcy w Gergeti – Gori – Upliscyche – Kutaisi

Samochodami terenowymi wjazd do Kościoła Gergetis Sameba - Zwiedzanie Kościoła Świętej Trójcy Gergeti, położonego na wysokości 2170 m npm. Ze świątyni rozciąga się widok przepiękny widok na szczyt Kazbek (5047m). Następnie przejazd do Gori, gdzie urodził się Stalin. W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Kutaisi, do drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji. Obiadokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

DZIEŃ 5 - Kutaisi – Bagrati – Gelati – Sataplia – Bordżomi – Achalcyche

Śniadanie w hotelu. W Kutaisi zwiedzamy zwiedzamy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki: kompleks klasztorny Gelati (XII w.) oraz Katedrę Bagrati (XI w.). Następnie zwiedzimy rezerwat Sataplia, gdzie kiedyś żyły dinozaury, których ślady można podziwiać do dziś. Rezerwat jest jedynym miejscem na świecie gdzie można zobaczyć niesamowity las reliktowy typu kolchidzkiego. W jaskiniach kresowych można podziwiać stalaktyty i stalagmity. Spacer w uzdrowiskowym mieście Bordżomi. Następnie przejazd do Achalcyche. Obiadokolacja i nocleg w Achalcyche.

DZIEŃ 6 - Achalcyche – Forteca Rabati – Wardzia – Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzanie Fortecy Rabati. Następnie wyjazd do miasta skalnego Wardzia – W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie od najazdów wrogów. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku. Następnie przejazd do Tbilisi. Kolacja oraz nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 7 - Tbilisi – Suchy most - Mtacminda - Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzimy Suchy Most gdzie można będzie zrobić zakupy. Kolejką wjedziemy na Mtacminda – na świętą górę. Zwiedzimy Kościół Mamadawiti, pospacerujemy Aleją Zasłużonych. Czas wolny w Tbilisi na indywidualne spacery i zakupy. Obiadokolacja pożegnalna wraz z pokazem folklorystycznym oraz nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 8 - Tbilisi – granica gruzińsko-ormiańska - Jezioro Sewan – Sevanavank – Erywań

Śniadanie w hotelu. Po zapakowaniu bagaży pojedziemy w kierunku granicy z Armenią, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Jeziora Sewan - relaks nad tym pięknym jeziorem. Zwiedzanie świątyni Sewanawank. Przejazd do Erywania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 9 - Erywań – Khor Virap – Muzeum Matenadaran – kościół św. Katogike

Po śniadaniu zwiedzimy monaster Khor Virap z VII w., skąd roztacza się widok na pobliską górę Ararat (5165 m). Według tradycji w znajdującej się na terenie klasztoru studni miał być więziony św. Grzegorz Oświeciciel, który nawrócił na chrześcijaństwo miejscowego króla i jego dwór w 302 roku, co znaczy, że Armenia jest pierwszym oficjalnie państwem chrześcijańskim na świecie. Zwiedzimy wspaniałą kolekcję manuskryptów w Muzeum Matenadaran. Z licznych kościołów zwiedzimy jeden z najładniejszych kościół św. Katogike.   Obiadokolacja, nocleg jw.

DZIEŃ 10 - Erywań – Eczmiadzyn – wytwórnia koniaku Ararat - Erywań

Po śniadaniu przejazd do tzw „ormiańskiego watykanu” głównej siedzibą kościoła Ormańskiego. Nawiedzenie Katedry Eczmiadzyn – tam czas na wspólne przeżywania modlitw koscioła ormańskiego. Nawiedzanie sąsiadujących kościołów /Rhipsime, Gayane/ Po południu wizyta w wytwórni koniaku Ararat, poznamy etapy jego produkcji, degustacja, możliwość zakupu trunku. Po czym nawiedzimy piękny kościół Św. Zorawora z XIII w Obiadokolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 11 - Erywań – Hawuctar - Garni – demonstracja procesu wypieku lawaszu – Erywań

Po śniadaniu przejazd do twierdzy Hawuctar. . zwiedzanie twierdzy Garni, dawnej letniej siedziby królów. Pokaz tradycyjnego wypieku chleba. Zwiedzanie Geghard. Dla chętnych wieczorny spacer po Erywaniu. Obiadokolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 12 – Erewań – Polska

W godzinach rannych /ok.2.00/ pakowanie bagaży i przejazd na lotnisko w Erewaniu. Odprawa i odlot do Warszawy godz. 4.40. Lądowanie w W-wie godz. 6.30

       SWIADCZENIA:

       Przelot samolotem Warszawa – Tbilisi i Erewań – Warszawa, przejazdy autokarami klimatyzowanymi, noclegi w

       hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych. Pokój jednoosobowy z dopłatą, bardzo smaczne śniadania

       i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem, na miejscu przewodnik polskojęzyczny, wstępy zawarte

       w programie są opłacone, ubezpieczenie KL NW.

    

KOSZT: 1430 USD lub równowartość w złotówkach – przelicznik wg kursu “sprzedaż” PKO BP  

                 /+ 30 USD płatne na miejscu w Gruzji/