1.Dziś rozpoczynamy tydzień misyjny podczas Mszy św. ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje.

2.Dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia ” które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin .Bóg zapłać za wsparcie .

3.Dziś po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się katecheza dla dzieci z klas II przygotowujących się do I komunii św. oraz ich rodziców.

4. We wtorek 26.10.2021 o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie kandydatów I roku przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. 21.10.2021 - tj. czwartek o godz.19:00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania będą cykliczne co czwartej przez kolejne cztery tygodnie o tej samej godzinie w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkie pary przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa z możliwości skorzystania z tego kursu.

6. Także w czwartek 21.10.2021o godz. 19:30 w kinie Helios w Grudziądzu organizujemy projekcję filmu - Wyszyński - Zemsta czy Przebaczenie. Koszt biletu 20 zł. Zapisy w zakrystii u Ks. Tomasza. Spotkanie przed projekcją w kinie 10 minut przed seansem. 

7.W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie modlitewno - formacyjne.

8. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy każde chętne dziecko do śpiewania i tworzenia naszej dziecięcej scholii parafialnej.

9.Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą jaką możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa,   ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada) By   pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. Natomiast w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i Mszę świętą zbiorową zapakowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła .

Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. indywidualnych za naszych zmarłych lub Mszy Świętych Gregoriańskich za jedna osobę zmarłą.