1.Dziś druga niedziela miesiąca ofiary które składamy przeznaczone są na nasze prace remontowe. W dużej części zrobiliśmy wschodnią ścianę kościoła, trwają prace by ją całkowicie ukończyć. Po 15 maja rozpoczniemy prace na części dachu kościoła, będzie zakładana blach. W czerwcu zostanie zainstalowany witraż w kościele który jest fundacją śp. Ks. Prałata Jana Czajkowskiego. Duża część za wykonaną ścianę została zapłacona potrzeba nam funduszy na zapłacenie reszty ściany i części dachu. Dziękujemy za wszelkie ofiary które wpływają na ten cel także te dzisiejsze. Dziękujemy za ofiary na tace składane podczas każdej niedzieli, które jak wiemy przeznaczone są na utrzymanie parafii i cele diecezji .Bóg zapłać.    

2.W wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla II roku kandydatów do bierzmowania .A w czwartek też o godz.19.00 pierwszego roku kandydatów do bierzmowania. Obydwa spotkania odbędą się online.

3.W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie . Prosimy zabrać ze sobą lampiony nie same świece by nie wylewać wosku na ławki czy na podłogę. Trudno go później jest usuwać

4.W niedzielę, 16 maja, dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. W związku z trwającą epidemią Uroczystość podzielona jest na trzy Msze św.: o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Prosimy więc, by wybrać inną godzinę Mszy św., by umożliwić uczestnictwo w tej Uroczystości najbliższej rodzinie dzieci. W związku z tym intencja Mszy z godz. 12.00. za śp. Rodziców z obu stron Jan i Janina Łagowscy, Eugenia i Władysław Woronowicz wstępnie została przeniesiona na godz. 7.30. gdyż nie będzie Mszy o godz. 12.00. Prosimy osobę, która zamówiła tę intencję o zgłoszenie się do zakrystii.

5. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych odbędzie się 15.05. tj. w sobotę w następującym porządku :

o godz. 09:00 - grupa mająca pierwszą Komunię o godz. 10:00.
o godz. 10:00 - grupa mająca pierwszą Komunię o godz. 11:30
o godz. 11:00 - grupa mająca pierwszą Komunię o godz. 13:00
Prosimy by dzieci zabrały ze sobą świece i książeczki. Zachęcamy do spowiedzi rodziców , chrzestnych , rodzeństwo i innych krewnych dzieci.

W sobotę po spowiedzi sprzątanie i dekorowanie kościoła w godz. 13:00-17:00.

6.W dniach 28-30 maja odbędą się rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży II roku przygotowania. Bliższe informacje udzieli ks. Paweł.

7.Dnia 23 maja na Mszy św. o godz.10.15 będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci które w minionym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc na wspólną Mszę św.

 

8. Dnia 04.06 sobotę o godz. 12:00. Biskup Elbląski Jacek Jezierski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Przypominamy, że świadkowie kandydatów do bierzmowania są zobowiązani dostarczyć do parafii świadectwo świadka kandydata do bierzmowania i odbyć spowiedź przed bierzmowaniem.