1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień - przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie Palm na każdej Mszy świętej.
 2. Jak zapowiadaliśmy, jeszcze dziś po Mszach św. nasi ministranci i dorosła służba ołtarza będą zbierać ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy.
 3. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi przed i w trakcie Mszy Świętych.
 4. Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, podczas której dziękujemy za dar Eucharystii oraz kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Wielki Piątek - w dniu tym nie odprawia się Mszy, św., ale sprawujemy Pamiątkę Męki Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy lekko. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.8.00. do godz.18.00. O godzinie 9.00 – Ciemne Jutrznie. Natomiast o 15.00, w godzinę Śmierci Pana Jezusa, rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem i naszym odpustem parafialnym. Po nowennie Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz.23.00. Będzie to też okazja do spowiedzi. Ofiary złożone podczas liturgii Wielkiego Piątku przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
 6. Wielka Sobota - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do godz.19.00. O godz. 9.00 Ciemna Jutrznia. Po niej od godz. 10.00 do godz. 14.00 – poświęcenie pokarmów przed kościołem. Okazja do spowiedzi od godz. 10.00 do 16.00. O godz. 15.00 - nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej w naszej Parafii rozpocznie się o godz.19.00. W czasie liturgii poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy ze sobą świece, które będą potrzebne do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Intencja Mszy św. za i Koła różańcowe będzie sprawowana w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.
 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz.9.00, 10.15, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. O godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 8. Wszystkie liturgie Triduum Paschalnego jak i Msza Rezurekcyjna będą transmitowane na naszym kanale na Youtube.
 9. W drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę.
 10. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Prosimy o zachowanie specjalnych środków ostrożności w czasie nabożeństw w kościele. Używamy maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekujemy ręce wchodząc do kościoła, a także zachowujemy odpowiedni dystans. Prosimy również o przestrzeganie odpowiedniego porządku przyjmowania komunii świętej.
 12. W okresie Wielkanocnym planujemy odwiedzenie chorych z komunią świętą. Prosimy więc o zgłaszanie chęci przyjęcia księży z posługą sakramentalną u chorych z naszych rodzin.