1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Rodzinna Droga Krzyżowa: o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej dostawać będą naklejki konkursowe. Dla tych, którzy zbiorą ich najwięcej przewidziane są nagrody.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Caritas zbierania jałmużny do skarbonek. Jałmużna jest dobrowolnym aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Tak jak w ubiegłych latach ofiary przeznaczone będą na pomoc seniorom Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Czas Miłosierdzia”, które ma przypominać, że Wielki Post oraz następujący po nim Tydzień Miłosierdzia to szczególny okres w roku dla wszystkich chrześcijan. To czas, w którym szczególnie ważne jest dzielenie się sobą z innymi i dzielenie się tym, co mamy zgodnie z zasadą, że prawdziwą wartość człowieka określa nie to, ile posiada, ale to, co może dać. Skarbonki można znajdują się przy wyjściu z kościoła, a zbierać je będziemy w Niedzielę Miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu odbędą się spotkania online dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. I rok z ks. Łukaszem będzie miał spotkanie w czwartek o 19, natomiast rok II – z ks. Pawłem we wtorek o godz. 19. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do grup, prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.
  5. Zgodnie ze wskazaniami Biskupa Elbląskiego informujemy że dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii powinny brać udział w niedzielnej Mszy pod opieką rodziców, czy dziadków.