1. Kończy się tegoroczny Adwent. Zapraszamy jeszcze na Roraty od wtorku do czwartku o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorek. Dodatkowa okazja do spowiedzi przedświątecznej: dziś oraz przez kolejne dni (od poniedziałku do czwartku) przed Mszą oraz podczas Mszy św.
  2. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszej parafii. Niestety nie mamy już świec.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do zachowania polskiej tradycji postu – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po wieczerzy zapraszamy na Pasterkę. Ze względu na obowiązujące limity osób, będzie ona odprawiana w naszym kościele trzy razy: o godz. 20.00 (tu w sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi), o godz. 22.00 (zapraszamy seniorów) i 24.00 (zapraszamy młodzież i dorosłych). Proponujemy taki podział, aby rozładować ilość wiernych na jednej Mszy św.
  4. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego . Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po pasterkach oraz przez cała dzień Uroczystości Bożego Narodzenia po Mszach świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na domy samotnych matek oraz na pomoc matkom w ciężkiej sytuacji życiowej. Za złożone ofiary – serdeczne Bóg zapłać.
  5. 5.W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych również niedzielny. Ofiary złożone w ten dzień na tacę, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Elblągu.
  6. Transmisje Mszy Świętych na naszym kanale na YouTube w następującym porządku: 24 grudnia – godz. 22.00 i 24.00, natomiast 25 i 26 grudnia – godz. 12.00.
  7. Niedługo skończy się rok 2020 i każdy z nas będzie musiał rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeżeli mamy taką wolę to możemy ze swoich dochodów przeznaczyć 6% na parafię. Osoby, które chcą tak uczynić, mogą zaoferowaną kwotę przelać na konto parafii do końca roku z dopiskiem na „cele kultu religijnego”. W ten sposób nie tylko zmniejszamy kwotę, za którą musimy zapłacić podatek, ale również pomagamy parafii. Dane potrzebne do wpłaty podajemy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy w ten sposób wspierają naszą parafię.
  8. Przy wyjściu z kościoła znajdują się informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii w roku 2020 (tak zwane deklaracje). Zachęcamy do zabrania i zapoznania się z refleksjami duszpasterskimi oraz z tym, co w mijającym roku udało się nam wspólnie zrobić.