1.Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarze dziś i jutro są decyzją władz państwowych zamknięte. Zachęcamy, aby nawiedzenie grobów rozłożyć w czasie, nawet do końca listopada. W tym roku nie będzie tradycyjnych modlitw i procesji na cmentarzu.

2.Jutro Dzień Zaduszny [Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych]. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Natomiast o godz. 17.30 . odprawimy nieszporach za zmarłych . Pragniemy modlić się za zmarłych z naszej parafii, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatniego roku. Zachęcamy do udziału w nieszporach wszystkich a szczególnie rodziny tychże zmarłych.

3.Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace tradycyjnie przeznaczamy na cele remontowo-budowlane. Rozpoczęliśmy prace przy wschodniej ścianie naszej świątyni. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

4.W listopadzie, codziennie przed Mszą św. wieczorną modlimy się za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. W oktawie modlitwy za zmarłych od 1 do 8 listopada odprawiana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Zachęcamy do składania wypominek oraz na Mszę św. zbiorową. Kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

5.Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Można go uzyskać odwiedzając cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić za zmarłych oraz w najbliższym czasie przystąpić do komunii św. Odpust możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych w ten sposób pomagając im w drodze do osiągnięcia zbawienia. 

6.Odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać również w inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych.

7.Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.

8.Czwartek   jest to   pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy tego dnia do modlitwy w intencji dobrych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość rodzin.

9.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego na Msze Święte. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

10.Sobota- pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. W tym miesiącu nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych. Jeżeli jest taka potrzeba, prosimy dzwonić do księży i indywidualnie umawiać się na wizytę z posługą sakramentalną.

11.Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką, przyłbicą lub innym materiałem, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Dopuszczalny limit osób, które mogą być w naszym kościele w czasie Mszy Świętych i nabożeństw wynosi 120. W związku z tym prosimy, aby brać udział we Mszach Św. nie tylko w niedzielę, lecz również w tygodniu. Prosimy również o przestrzeganie odpowiedniego porządku przyjmowania komunii świętej.