1. Dziś niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.

2. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą młodych, utalentowanych Polaków.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych rodzinach.

4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich polecając ich imiona w wypominkach listopadowych. Będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W oktawie modlitwy za zmarłych czyli od 1 listopada do 8 listopada będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i na Mszę świętą zbiorową przygotowane w kopertach znajdują na stoliku się przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy do skarbonki przy wyjściu, w zakrystii lub na tacę.

5. Od wczoraj nasz powiat znajduje się w strefie czerwonej w ramach trwającej epidemii.
W związku z tym prosimy o zachowanie specjalnych środków ostrożności w czasie nabożeństw w kościele oraz podczas wizyty w kancelarii. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką, przyłbicą lub innym materiałem, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Dopuszczalny limit osób, które mogą być w naszym kościele w czasie Mszy Świętych i nabożeństw wynosi 120. W związku z tym prosimy, aby brać udział we Mszach Św. nie tylko w niedzielę, lecz również w tygodniu.

6. Biskup elbląski udzielił na ten czas dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia. Zapraszamy te osoby do uczestnictwa w transmisji Mszy Św. w każdą niedzielę o godzinie 12.00 na naszym kanale na Youtube.

7. Zachęcamy także do przyjmowania w tym czasie Komunii Świętej na rękę. Należy wówczas lewą rękę mieć położoną na prawej i spożyć Komunię przy prezbiterium w obecności kapłana. Należy również spojrzeć czy na naszych dłoniach nie zostały odrobinki Komunii i również je spożyć. Oczywiście nie zabraniamy przyjmowania Komunii do ust. Dla zachowania bezpieczeństwa prosimy aby przestrzegać następujących zasad:

  • w niedzielę Komunia św. do ust będzie udzielana przez jednego księdza po środku prezbiterium, z kolei na rękę - po bokach prezbiterium.
  • w tygodniu prosimy, aby najpierw w kolejce ustawiały się osoby, które chcą przyjąć Komunię na rękę, a dopiero po nich osoby, które chcą przyjąć Komunię do ust. Prosimy też by w kolejce zachować dystans.

Zachęcamy do korzystania w niedzielę również z bocznych wejść do kościoła, by nie stwarzać tłoku przy głównym wejściu. Pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się przy wszystkich wejściach do świątyni oraz z przodu, przed prezbiterium, aby można było zdezynfekować ręce również przed Komunią.

8. Jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, chcemy w przyszłym tygodniu spotkać się z młodzieżą, przygotowującą sią do sakramentu bierzmowania. Spotkania odbędą się w kościele z zachowaniem wszystkich przepisów rygoru sanitarnego. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

9. Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii i ich rodzicami w obecnej sytuacji będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Prosimy, aby uwzględnić, że Msza św. o godz. 10.15 jest Mszą dla dzieci, w sposób szczególny poświęconą dla dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcamy więc, aby wybierać w tym czasie inne godziny, by umożliwić uczestniczenie we Mszy Św. dzieciom i ich rodzicom, szczególnie w 2 niedzielę miesiąca.

10. Polecajmy w naszych osobistych intencjach naszą Ojczyznę, módlmy się w intencji chorych, służby zdrowia oraz o jak najszybsze zakończenie epidemii.