1. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary które składamy przeznaczone są na cele remontowo- budowlane. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś w całej Polsce obchodzimy XX. Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. W związku z tym w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych utalentowanych Polaków.
 3. Różaniec w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek
  • godz. 16.30. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej w naszych rodzinach.
 4. Wtorek 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym       roku, o godz. 20.00. Nie       będzie nabożeństwa       różańcowego o godz. 17.30.
 5. W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej: nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa i satysfakcji w wychowywaniu nowych pokoleń Polaków.
 6. Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą       jaką możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza modlitwa , przyjęcie komunii św. ,       ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada) . By   pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich polecając ich imiona w wypominkach listopadowych. Będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 7. W oktawie modlitwy za zmarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana       Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i na       Mszę świętą zbiorową przygotowane w kopertach znajdują się przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy do skarbonki w zakrystii lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku. Można zaznaczyć w jakim dniu chcemy by wypominki były czytane. Jednocześnie zachęcamy do zamawiania Mszy św. indywidualnych za naszych zmarłych lub Mszy Świętych Gregoriańskich za jedna osobę zmarłą.
 8. W zakładzie fotograficznym u p. Kalmana są do odebrania zdjęcia i filmy z pierwszej komunii św.
 9. Jak słyszmy w mediach, trwa druga fala epidemii koronawirusa. W związku z tym prosimy o zachowanie specjalnych środków ostrożności w czasie nabożeństw w kościele oraz podczas wizyty w kancelarii. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką, przyłbicą lub innym materiałem, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Zachęcamy także do przyjmowania w tym czasie Komunii Świętej na rękę. Należy wówczas lewą rękę mieć położoną na prawej i spożyć Komunię przy prezbiterium w obecności kapłana. Należy również spojrzeć czy na naszych dłoniach nie zostały odrobinki Komunii i również je spożyć. Oczywiście nie zabraniamy przyjmowania Komunii do ust. Prosimy tu jednak, aby dla bezpieczeństwa wszystkich, najpierw w kolejce ustawiały się osoby, które chcą przyjąć Komunię na rękę a dopiero po nich osoby, które chcą przyjąć Komunię do ust. Prosimy też by w kolejce zachować dystans. Zachęcamy do korzystania w niedzielę również z bocznych wejść do kościoła, by nie stwarzać tłoku przy głównym wejściu. Pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się przy wszystkich wejściach do świątyni oraz z przodu, przed prezbiterium, aby można było zdezynfekować ręce również przed Komunią.
 10. W związku z zaistniałą sytuacją, słuchając zaleceń księdza biskupa, zawieszamy w najbliższym czasie wszelkie spotkania z grupami i wspólnotami. Nie będzie również kursu Alpha dla młodzieży, który miała się rozpocząć w piątek. Jak będzie wyglądać w tej sytuacji przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania poinformujemy w następnym tygodniu.
 11. Polecajmy w naszych osobistych intencjach naszą Ojczyznę, módlmy się w intencji chorych, służby zdrowia oraz o jak najszybsze zakończenie epidemii.