1. Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Z kolei dzieci i ich rodziny zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze Św. o godz. 18 w ramach Białego Tygodnia.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które składamy na tacę, tradycyjnie przeznaczamy na cele remontowo budowlane. Za złożone ofiary – serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie w ołtarzu została założona pozłacana mozaika.

3. Dziś 13 września – tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. Jutro [14 września] przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

5. 21 września na Mszy Św. o godzinie 18.00 odbędzie się bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Próba dla młodzieży odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

6. Po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy młodzież na modlitewno-formacyjne spotkania młodzieżowe. Będą się one odbywać w piątki o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już 18 września. Zapraszamy!

7. Zapraszamy do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 25 września w Morągu. Czuwanie poprowadzi biblista, ks. dr Zbigniew Grochowski. Zajmiemy się zatem tematem Słowa Bożego. Wyjazd spod parafii Miłosierdzia Bożego ok. 18.45, powrót po północy. Koszt wyjazdy 20 zł. Zapisy u ks. Pawła lub u ks. Łukasza

8. Rodzice dzieci które mają być przyjęte do pierwszej komunii świętej mają obowiązek wypełnienia i złożenia do końca października u Ks. Pawła deklaracji przyjęcia dziecka do pierwszej komunii św.

9. Informujemy rodziców że ich dzieci i młodzież wypisane z lekcji religii zamykają sobie drogę do sakramentów oraz do otrzymania jakichkolwiek zaświadczeń czy pozwoleń z parafii. Rodzice którzy wypisują młodzież i dzieci z lekcji religii dokonują publicznego porzucenia wiary , muszą mieć świadomość , że narażają swoje dzieci na utratę wiary a w końcu odejście od Kościoła. Przy wydawaniu zaświadczeń będziemy żądali od młodzieży potwierdzenia uczestnictwa w katechezie. Prosimy rodziców by zapytali katechetów czy ich dziecko nie wypisało się z religii podrabiając podpis rodziców. Bo takie przypadki mają miejsce.

10. W minionym tygodniu ks. Proboszcz trafił do szpitala z problemami z sercem. W związku z tym środę będzie miał przeprowadzoną operację. Ks. Proboszcz czuje się dobrze i serdecznie wszystkich pozdrawia. Już teraz dziękuje on za modlitwę oraz wszelkie słowa wsparcia i życzliwości. Razem z proboszczem prosimy o modlitwę w jego intencji. Msza św. o szczęśliwą operację zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00 i w środę o 7.00, na które serdecznie zapraszamy.