1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od alkoholu i szczególnej modlitwy o trzeźwość całego narodu. W poczuciu odpowiedzialności i troski o uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych współuzależnionych, zgodnie z zawołaniem:  „ Przez abstynencje wielu do trzeźwości wszystkich”  podczas mszy św. swoim doświadczeniem zmagania się z problemem alkoholizmu podzielą się  trzeźwiejący alkoholicy, którzy od wielu lat są abstynentami, oraz terapeuta uzależnień wspierający trzeźwiejących alkoholików w nowo powstałej chrześcijańskiej fundacji „ŻYĆ ZGODNIE ”, działającej w Kwidzynie na ul. Braterstwa Narodów. Po mszy św. przy wyjściu z kościoła będą rozdawane tematyczne ulotki  i gdyby ktoś chciał wesprzeć fundację może złożyć dobrowolną ofiarę Bóg zapłać za ofiary.

2.Środa - przypada UROCZYSTOŚĆ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. Dnia 12 września do sanktuarium w Piasecznie uda się pielgrzymka piesza z naszej parafii by wspólnie uczestniczyć o godz.15.00 w Mszy św. odprawianej w Sanktuarium Matki Bożej dla mieszkańców Kwidzyna o okolic . Zachęcamy do udziału w pielgrzymce

4.Ostatnio wzrasta ilość osób które zachorowały na Covid – 19. Zachowujmy wymogi sanitarne w ten sposób dbamy o zdrowie swoje a także bezpieczeństwo innych. Nadal obowiązuje nakaz zakrywania twarzy także w kościołach . Nie obowiązuję już dyspensa zwalniająca z udziału we Mszach świętych w niedziele i święta. Wiele osób nie było jeszcze u spowiedzi wielkanocnej szczególnie dzieci i młodzież. Zbliżający się nowy rok szkolny jest okazją by skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy by rodzice zachęcili swoje dzieci. To jest rodzicielski obowiązek .

5.Dziękujemy za wasze dobre serca wspierające poszkodowanych w Bejrucie. Podczas zbiórki w minioną niedzielę zebraliśmy   przeszło 1800 zł .