1.Kancelaria parafialna czynna tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie .

 

2.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego . Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Rozpoczynamy miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.

 

3. Sobota - Obchodzimy dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Postarajmy się zwiesić flagę przy naszych domach .

 

4.W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ze względów bezpieczeństwa i możliwości zarażenia innych i siebie Ks. Paweł i Ks. Łukasz nie będą odwiedzać chorych. Zawsze można wezwać Księdza w niebezpieczeństwie śmierci.

 

5. W związku z możliwością uczestniczenia większej ilości osób czyli 50 podczas nabożeństw i Mszy św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w tygodniu . Przed każdą Mszą św. w tygodniu istnieje okazja do skorzystania z sakramentu pokuty by można przyjąć Komunię św. wielkanocną .

 

6.Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Elbląskiego oraz prośbą ministra zdrowia podczas epidemii Komunię św. rozdajemy na rękę Wiemy że wirus rozchodzi się w łatwy sposób dlatego zakładamy maseczki , nosimy rękawice ochronne , dezynfekujemy ręce i powierzchnie by nie narazić innych i siebie. Miłość do innych nakazuje nam tak czynić, tylko Ci którym brakuje miłości do bliźnich głoszą teorie, dzięki którym chcą uspokoić swoje sumienie domagając się od kapłanów by narażali innych i siebie na utratę zdrowia a nawet życia. Twierdzą że przyjmowanie Komunii św. bezpośrednio do ust to jest pobożnie i zgodnie z nauką Kościoła . Ludzie wiary postępują zawsze kierując się miłością do Pana Boga i bliźnich oraz wsłuchują się w głos Pasterzy Kościoła. Inne postępowanie nie ma usprawiedliwienie. Odciąganie i namawianie innych by nie przystępowali do Komunii św. bo jest na rękę nosi znamiona diabelskiego działania. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i przystępowania do Komunii św. w tygodniu.

 

7.Coraz więcej osób potrzebuje wsparcia zarówno materialnego jak i duchowego starajmy się o nich pamiętać . Jeśli znamy takie osoby można je zgłosić do parafii postaramy się im pomóc .

 

8. Dziękujemy za wyrazy sympatii, wsparcie duchowego które otrzymujemy od wielu parafian i nie tylko parafian . Dziękujemy wszystkim osobom które wpłacają ofiary na utrzymanie parafii na konto czy też do skarbonki w przedsionku kościoła .Bóg zapłać.