1.Dziś druga niedziela miesiąca ofiary które składamy przeznaczone są na cele remontowo- budowlane. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.  

2. W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.15 odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

3.Zapraszamy do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 18 października w Iławie. Poprowadzi je ks. Zbigniew Drzał ze wspólnoty "Młodzi i Miłość" z Gdańska. Wyjazd spod parafii Miłosierdzia Bożego ok. 18.45, powrót po północy. Koszt wyjazdy 10 zł. Zapisy u ks. Pawła lub u ks. Łukasza

4.Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wyjazd w dniach 28.12.2019-1.01.2020 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 400 zł (w tym autokar i ubezpieczenie i zł koszty uczestnictwa na miejscu). Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego .

3.Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą jaką możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza modlitwa , przyjęcie komunii św. , ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada) . By   pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich polecając ich imiona w wypominkach listopadowych. Będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W oktawie modlitwy za zmarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i na Mszę świętą zbiorową przygotowane w kopertach rozdaje służba liturgiczna ołtarza .

Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy do skarbonki w zakrystii lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku. Można zaznaczyć w jakim dniu chcemy by wypominki były czytane. Jednocześnie zachęcamy do zamawiania Mszy św. indywidualnych za naszych zmarłych lub Mszy Świętych Gregoriańskich za jedna osobę zmarłą.

5. W dzisiejsze popołudnie o godz. 16.00 młodzież parafii św. Wojciecha zaprasza na Apel Papieski - "Wstańcie Chodźmy..." .Apel odbędzie się w Parafii św. Wojciecha.

6. W sobotę o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrantów , lektorów oraz nowych chętnych kandydatów do salki parafialnej.

7. Dziś 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku, o godz. 20.00. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

7.Po Mszy św. polecamy nasza gazetę katolicką „Gość Niedzielny ”.