1.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je w tym roku O. Sylwester Pactwa wraz z klerykami Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów Już dziś zachęcamy do udziału. Polecamy rekolekcje modlitwie i życzliwości .Program wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Młodzież z I LO oraz młodzież z Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w te dni nie idzie do szkoły . Zgodnie z przepisami i ustaleniem z Dyrektorami szkół są to dni przeznaczone na rekolekcje i dlatego młodzież ma obowiązek uczestniczenia w rekolekcjach .

1.Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne . Zachęcamy do modlitwy w intencji kościoła , naszych rodzin ale szczególnie o powołania kapłańskie. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa o powołania kapłańskie.

2.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi wcześnie ponieważ w piątek będzie jeden kapłan i nie jest wstanie wszystkich wyspowiadać. Inni kapłani jadą na spowiedź do sąsiednich parafii.

3.W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ks. Piotr i Ks. Łukasz będą odwiedzać w następnym tygodniu.

4.W sobotę w katedrze Elbląskiej Ks. Wojciech Skibicki przyjmie święcenia Biskupie . Ks. Biskup Nominat zaprasza wszystkich diecezjan i prosi o modlitwę. Nie będzie wyjazdu wspólnego z naszej parafii z braku wystarczającej ilości chętnych ale można udać się indywidualnie.

5.W tym tygodniu chcemy zakończyć zaplanowane prace na ten rok w górnym kościele .W piątek zapraszamy naszych parafian do pomocy przy sprzątaniu kościoła. Potrzebni są wszyscy którzy mogą przyjść i mają dobrą wolę .Zapraszamy na godz. 10.00 ze sprzętem do sprzątania. Chcemy od przyszłej niedzieli modlić się w naszym pięknym kościele .

6.Dziś tradycyjnie jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca „Caritas ” naszej parafii po Mszach św. zbiera ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Podczas wielkiego postu zbieramy także paczki żywnościowe dla biednych . Można je składać do specjalnie przygotowanego kosza.

7.Podczas wakacji organizujemy tradycyjnie kolonie dla dzieci . W tym roku w Bęsi na Mazurach koło Świętej Lipki . Kolonie odbywać się będą w dniach od 5 lipca do 13lipca tylko jeden turnus. Ilość miejsc ograniczona .Koszt kolonii to 860 zł. od dziecka.Podczas kolonii wyjazd także do Wilna na Litwie. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz , Ks. Łukasz oraz p. Beta Kupś. Przyjmujemy już zgłoszenia z zaliczką ponieważ musimy wpłacić zaliczkę do ośrodka by potwierdzić zarezerwowane miejsca.

8 .Zachęcamy do nabycia katolickiego tygodnika "Gość Niedzielny ".