1. W środę  o godz. 16.50  zapraszamy dziewczynki  na próbę sypania kwiatów przed Uroczystością Bożego Ciała.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30, 9.00 10.15 i 18.00. Po Mszy św. o 10.15 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Trasa procesji jak co roku ulicami Krasickiego, Mickiewicza , Krańcową oraz Słowackiego. Prosimy osoby czy też rodziny o przygotowanie ołtarzy przy poszczególnych ulicach jak w poprzednim roku . Udział w procesji oraz udekorowanie naszych domów jest wyrazem wiary że w Hostii jest obecny  Jezus Chrystus i że my w to głęboko wierzymy. Prosimy by osoby które niosą baldachim , chorągwie i inne rzeczy potrzebne do procesji przygotowały je wcześniej  czyli o godz. 10.00  przed Mszą św. Zwracamy też uwagę podczas procesji by być ostrożnym i najlepiej poruszać się jedną stroną ulicy. 

3.Dziś tradycyjnie  ofiary które składamy przeznaczone będą na modernizacje naszej świątyni. Trwają prace przy wymianie  jednej części połaci dachowej . Za złożone ofiary do tej pory składamy  serdeczne Bóg zapłać. Prosimy także o modlitwę w tej intencji.  

4.W przyszłą  niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać  ofiary do  puszek na zorganizowanie  pielgrzymki pieszej na Jasną Górę oraz na dofinansowanie  organizowanych kolonii  letnich dla dzieci. Dnia 21 czerwca po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się zebrania organizacyjne dla rodziców dzieci  które już się zapisały na  kolonie.   

5. W 25 –tą rocznicę powstania Diecezji  został wydany piękny  album z kościołami naszej diecezji oraz  opisem.  Może posłużyć nam jako przewodnik na wakacje lub jako prezent imieninowy lub z innej okazji . Zachęcamy do nabycia. Koszt 80 zł.

6. Przypominam po raz kolejny iż kościół jest miejscem świętym dla tego obowiązuje należyty strój i należyte zachowanie. Mężczyźni i chłopcy nie powinni przychodzić w krótkich spodniach a tym bardziej w plażowych czy dresach. Kobiety i dziewczęta powinny mieć zakryte  ramiona i nie w strojach przypominających stroje plażowe. Przychodzimy do świątyni z wyłączonymi telefonami komórkowymi najlepiej bez nich oraz nie żujemy gumy . Telefony zostawmy   w domu ,  spróbujcie się choć  na chwilę od nich uwolnić. Jeśli kościół jest dla nas miejscem świętym i miejscem modlitwy  tak powinno to wyglądać .

7. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „ Gość   Niedzielny ”.