1.Dziś    ofiary złożone  na  tacę  podczas  Mszy  św.   przeznaczone są  na Misje. 

2.Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty,  nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą  pomocą  jaką  możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza  modlitwa , przyjęcie komunii św. ,  ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez  osiem dni od pierwszego listopada) . By   pośpieszyć  naszym zmarłym z pomocą  tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich polecając ich imiona  w wypominkach listopadowych. Będziemy  odmawiać  koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W  oktawie modlitwy za zmarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana  Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki  jak i Mszę świętą  zbiorową  przygotowane  w kopertach leża na ławce na końcu kościoła.

Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy do skarbonki  w zakrystii  lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku. Można zaznaczyć w jakim dniu chcemy by wypominki były czytane. Jednocześnie zachęcamy do zamawiania Mszy św. indywidualnych za naszych zmarłych lub Mszy Świętych Gregoriańskich za jedna osobę zmarłą.

3.Podczas ferii w dniach od 14.01- 22.01. 2017  organizujemy w Poroninie koło Zakopanego  zimowisko dla dzieci. Koszt ok. 1100 zł wraz z transportem  na miejsce i z powrotem. Bliższych   informacji udziela Ks. Łukasz , Ks. Proboszcz i p. Beata. Zapisy wraz w wpłatą do końca listopada. 

4.W najbliższy czwartek 27 października o godz. 19.00 w domu parafialnym    rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych . Chętnych  zapraszamy.

5.Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Kalisza na I czwartek miesiąca. Zachęcamy do udziału. Koszt 80 zł.

6.Serdecznie zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie modlitewno-integracyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w parafii św. Wojciecha w Kwidzynie. 

7.Zachecamy do nabycia tygodnika „Gość niedzielny” oraz dla dzieci miesięcznika „Mały Gość niedzielny”.