Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

17 kwietnia 2022
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego dn. 17.04.2022 r.

1. Jutro w poniedziałek wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary złożone przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Codziennie do soboty o godz. 15.00 odprawiana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego na którą serdecznie zapraszamy . Jest to duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego .

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny. Jak zapowiadaliśmy w dzień odpustu parafialnego na Mszy św. o godz. 12.00 Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokona poświęcenia naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na tą uroczystość wszystkich parafian ale także zainteresowanych . Po Mszy św. organizujemy festyn parafialny z możliwością wypicia kawy , zjedzenia grillowanej kiełbaski, zabawy przy muzyce na żywo oraz z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można nabyć pamiątkowe gadżety wśród nich , pamiątkowa torba , książka , okolicznościowy kubek i słodki cukierek wyprodukowany specjalnie na tę uroczystość. Poszukujemy wolontariuszy – osób w każdym wieku które chciałyby pomóc w organizacji tego jakże ważnego w historii parafii wydarzenia. Zwracamy się do Pań które zaoferowały ciasto by przynieść je w sobotę po godz. 16.00 . Osoby chętne do pomocy przy festynie prosimy by zgłaszały się do Ks. Pawła i Ks. Tomasza. Prosimy także o przyniesienie skarbonek, które rozdawaliśmy w Wielkim Poście.

4. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza ministrantom, lektorem, służbie liturgicznej dorosłych. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz za dary dla biednych. Dziękujemy za wszelkie życzenie które otrzymaliśmy w różny sposób.

5. Z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego w tym trudnym czasie po pandemii oraz toczącej się wojnie w Ukrainie życzymy Naszym Parafianom oraz przybyłym Gościom pokoju serca , zdrowia, darów Ducha Świętego które płyną z tajemnicy Wielkiej Nocy . Życzymy , radosnego trwania przy Jezusie Zmartwychwstałym .