Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

28 maja 2023
Niedziela Zesłania Ducha Św.

Niedziela Zesłania Ducha Św. 28.05.2023r.

1.Jutro przypada drugi dzien. Zielonych Świąt Uroczystość  Matki Bożej Matki Kościoła zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 .

2.W czwartek przed Uroczystością Bożego Ciała obchodzimy święto Chrystusa Najwyższego Kapłana,  zachęcamy  do modlitwy w intencji powołań  oraz  o świętość biskupów i kapłanów. Jest to także Dzień dziecka modlimy się za dzieci z naszych rodzin. Od czwartku zapraszamy także na  Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. .

 

3.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego na nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej  okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Szczególnie  zapraszamy dzieci które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. by rozpoczęły dziewięć pierwszych piątków miesiąca . Ks. Dariusz będzie odwiedzał swoich chorych od godz. 9.30.

4.W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie  Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się  odmawiając różaniec na Mszę  św. o godz. 7.00  oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i  modlitwę różańcową. Od godz. 09:00 Ks. Tomasz odwiedzi chorych  z posługą sakramentalną  od godz. 9.00.

 

5.Dnia 08 czerwca   przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z  procesją eucharystyczną   chcemy przejść ulicami Krasickiego , Mickiewicza , Krańcową oraz Słowackiego  Rodziny  które by chciały ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii.  

 

6.W niedzielę za tydzień dnia  04 .06  o godz. 10:15  swoją Mszę św.  w rodzinnej parafii odprawi Ks. Biskup Walenty Gryk posługujący w Papui -Nowej Gwinei. .Jest pierwszym kapłanem pochodzącym z naszej parafii który odprawił swoją Msze św.  prymicyjną w roku 1984  oraz pierwszym Biskupem pochodzącym z naszej parafii oraz z Kwidzyna. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w tej Mszy św. polecamy Księdza  Biskupa Walentego Bożemu Miłosierdziu .

 

8.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. św. Józefa zaprasza na kwidzyński Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 4 czerwca. Rozpocznie się o 13.30 na Placu św. Jana Pawła II obok teatru i zakończy Festynem Rodzinnym na placu pod Gdaniskiem. 

 

9.Dziś ostatnia niedziela miesiąca Caritas naszej parafii tradycyjnie będzie zbierał ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Serdecznie dziękujemy .