Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

5 czerwca 2022

Niedziela Zesłania Ducha Św. 05.06.2022 r.

1. Jutro przypada drugi dzien. Zielonych Świąt Uroczystość Matki Bożej Matki Kościoła zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. .

3. We wtorek o godz. 19:00 podsumowujące spotkanie kandydatów I roku przygotowania do bierzmowania.

4. W sobotę od godz. 09:00 ks. Paweł odwiedzi chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

5. Dzieci klas II SP chodzą na Msze św. z indeksami . Indeksy zbierzemy w niedzielę 19.06. Chcemy przypomnień że z Mszy św. dla dzieci o godz. 10.15 nie są zwolnione dzieci z innych klas.

6. Za tydzień – 12.06 taca przeznaczona będzie na cele remontowo-budowlane naszej świątyni. Czekamy na blachę do zrobienie tzw. podbitki przy wykończeniu dachu . Remontujemy także schody wejściowe do domu parafialnego poprzednie ze względu na starość zaczęły się rozpadać. Już dziś dziękujemy za każde ofiary.

7. W czwartek przed Uroczystością Bożego Ciała obchodzimy święto Chrystusa Najwyższego Kapłana, zachęcamy do modlitwy w intencji powołań oraz o świętość biskupów i kapłanów.

8. Dnia 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z procesją eucharystyczna chcemy przejść ulicami Słowackiego, Żeromskiego , Piękną . Wybickiego do kościoła. Rodziny które by chciały ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Inne ogłoszenia

Aktualności

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.