Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

29 maja 2022

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. 29.05.2022 r.

1. Od środy zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. .

2. W środę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się próba generalna kandydatów drugiego roku wraz ze świadkami.

3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:30 podczas nabożeństwa będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych .

4. Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego na nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. by rozpoczęły dziewięć pierwszych piątków miesiąca . Tego dnia też młodzież naszej parafii na Mszy św. o godz. 18:00 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bpa Wojciecha Skibickiego.

5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Od godz. 09:00 Ks. Tomasz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Paweł uczyni to za tydzień 11.06. od godz. 09:00 z racji wyjazdu z młodzieżą na Lednicę.

6. W sobotę o godz. 09:30 z przed plebani organizowany jest wyjazd młodzieży na Lednickie Spotkanie Młodych. Koszt 115 zł są jeszcze miejsca wolne. Zapisy u Ks. Tomasza i Ks. Pawła. Prosimy zapisaną młodzież o punktualność.

7. Dnia 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z procesją eucharystyczna chcemy przejść ulicami Słowackiego, Żeromskiego , Piękną . Wybickiego do kościoła. Rodziny które by chciały ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii.

8. Dzieci klas II SP chodzą na Msze św. z indeksami . Indeksy zbierzemy w niedzielę 19.06. Chcemy przypomnień że z Mszy św. dla dzieci o godz. 10.15 nie są zwolnione dzieci z innych klas.

9. Dziś ostatnia niedziela miesiąca Caritas naszej parafii tradycyjnie będzie zbierał ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Serdecznie dziękujemy.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego . 29.05.2022 r.
Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego . 29.05.2022 r.

Inne ogłoszenia

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.