Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

12 czerwca 2022

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ 12.06.2021r.

1. Dzisiejsza taca tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane naszej świątyni. Czekamy na blachę do zrobienie tzw. podbitki przy wykończeniu dachu . Remontujemy także schody wejściowe do domu parafialnego.

2. Jutro w poniedziałek Ks. Proboszcz wraz ze swoimi kolegami święconymi w roku 1986 o godz. 12.00 odprawi Mszę św. dziękczynną za 36 lat posługi kapłańskiej . Zapraszamy na tę Mszę św. Jutro także o godz. 20.00. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

3. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.15 ulicami Słowackiego, Żeromskiego , Piękną . Wybickiego do kościoła. Do tej pory zgłosiła się tylko jedna rodzina by zrobić ołtarz. Czekamy na osoby które by zrobiły kolejne trzy ołtarze .Chyba że chcemy przejść do niechlubnej historii ,że nic nas to nie obchodzi i przestaliśmy już wierzyć że Chrystus jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Postarajmy by się włączyć w tę uroczystość dekorując nasze domy symbolami religijnymi. Prosimy by osoby które niosą baldachim , chorągwie i inne rzeczy potrzebne do procesji przygotowały je wcześniej czyli o godz. 10.00 przed Mszą św.. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

4. Dzieci klas II SP c na Msze św. z indeksami . Indeksy zbierzemy w niedzielę 19.06. Chcemy przypomnień że z Mszy św. dla dzieci o godz. 10.15 nie są zwolnione dzieci z innych klas.

5. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa pół godziny przed Msza wieczorną.

Inne ogłoszenia

Aktualności

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.