Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

26 maja 2024
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Słowackiego 6, 82-500 Kwidzyn

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ 26.05.2024r

  1. Dnia 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną uroczystością Bożego Ciała. W tym roku z procesją eucharystyczną chcemy przejść ulicami Słowackiego, Żeromskiego , Piękną i Wybickiego. Rodziny  które by chciały przygotować  ołtarze prosimy by się zgłosiły, to w zakrystii. Postarajmy by się włączyć w tę  uroczystość dekorując nasze domy symbolami religijnymi szczególnie w tym czasie gdzie nowa władza wyrzuca  krzyże z przestrzeni publicznej , próbuje wyrzucić religię ze szkól i walczy z nami katolikami siejąc nienawiść i pogardę.  Prosimy by osoby które niosą baldachim , chorągwie i inne rzeczy potrzebne do procesji przygotowały je wcześniej  czyli o godz. 10.00  przed Mszą św.. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
  2. Przypomnamy że z Mszy św. dla dzieci o godz. 10.15 nie są zwolnione dzieci które zostały przyjęte do pierwszej Komunii św. .
  3. Dziś w naszej parafii nowo wyświecony kapłan Ks. mgr Marcin Nieścigorski odprawi o 12.00 swoją pierwszą Mszę św. Cieszymy się że nasza parafii jako jedyna w diecezji może chlubić  się  oddaniem  Kościołowi kapłana do posługi. Ks. Marcinowi  życzymy wielu łask Bożych  i polecamy Go opiece Matki Bożej , Św. Faustyny i Bł. Ks. Władysława Demskiego patrona kapłanów elbląskich.
  4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę  św. o godz. 7.00  oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i  modlitwę różańcową. Od godz. 09:00 Ks. Tomasz i  Ks.  Krzysztof odwiedzą  chorych  z posługą sakramentalną  od godz. 9.00. Od soboty  zapraszamy  na  nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego  Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. .
  5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .
  6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca Caritas naszej parafii tradycyjnie będzie zbierał ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Serdecznie dziękujemy.