Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

26 grudnia 2021
Święta Rodzina

Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

1.W piątek zakończenie roku  kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na godz. 16.30 i na Mszę św. wyjątkowo o godz. 17.00.

2.W sobotę rozpoczynamy  Nowy  Rok  2022,  zapraszamy na Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30 (rano). Jest to także pierwsza sobota miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej Różańcowej na Mszę św. o godz.9.00

3.Od wtorku Msze św. poranne o godz. 7.00 jak przed adwentem .

4.Jak ogłaszaliśmy wcześniej zgodnie z zarządzeniem Biskupa Elbląskiego dotyczącego wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą informujemy co następuje.

A. Zgodnie z prawem kanonicznym duszpasterze mają obowiązek odwiedzić i pobłogosławić domy swoich wiernych a także wsłuchać się w głos parafian.

B. Biskup Elbląski w związku z pandemią wydał rozporządzeni że kolęda może odbywać się na zaproszenie. Dlatego w naszej parafii będzie tak się odbywać. Co tydzień będą wykładane kartki w których można będzie wpisać rodzinę oraz adres zamieszkania rodziny zapraszającej kapłana . Wypełnioną kartę zaproszenie przynosimy w następną niedzielę do kościoła . Składamy ją na tacę lub przynosimy do zakrystii. Księdza można także zaprosić telefonicznie dzwoniąc na parafialny numer telefonu od godz. 16.00- 17.30   lub pocztą elektroniczną. Jeśli ktoś by zapomniał zaprosić a chciałby odwiedzin duszpasterskich można zgłosić księdzu jak będzie odwiedzał inne rodziny na danej ulicy czy w danym bloku.

C. Wszyscy kapłani naszej parafii przyjęli dawki szczepionki przeciw covid.

D. Dni odwiedzin zapisane na kartce są planowane ale mogą czasami ulec zmianie. W tym tygodniu wykładamy zaproszenia na ul. Żeromskiego, Piękna , Sienkiewicza , Słowackiego ,Mickiewicza. Prosimy by zaproszenia zabrały tylko osoby z tych ulic. Następne zaproszenia będą w kolejne niedziele.

E. Już dziś dziękujemy za przyjęcie na kolędę oraz ofiary czy to z racji odwiedzin czy też na nasze prace upiększające nasza świątynię.        

5. W tym roku nie będzie pisemnej informacji dotyczące funkcjonowania naszej parafii w roku 2021 ( tak zwane deklaracje). Taka informację przedstawi ustnie Ksiądz proboszcz w jedną z najbliższych niedzieli w styczniu . Zachęcamy do zabrania i wypełnienia blankietu zadeklarowanej ofiary na potrzeby parafii w roku 2022.

6.Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca Caritas zbiera ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.