Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

10 kwietnia 2022
Niedziela Palmowa Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci i młodzieży

Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień wspominamy uroczysty wjazd Pana
Jezusa do Jerozolimy. Jest także dugą niedzielą miesiąca ofiary założone na w czasie Mszy św. tradycyjnie przeznaczone są na modernizację naszej świątyni teraz na spłacenie naszego zadłużenia. Bóg zapłać za złożone ofiary . Jak zapowiadaliśmy, jeszcze dziś po Mszach św. nasi ministranci i dorosła służba ołtarza będą zbierać ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy. Nasi ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne.

2. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na nasze prace remontowe. Składamy za niech serdeczne Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy przy dachu kościoła .

3. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa. Gromadzimy się na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 dziękując za dar Eucharystii oraz kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy adoracja do godz. 21.00.

4. Wielki Piątek – w dniu tym nie odprawia się Mszy, św., ale sprawujemy Pamiątkę Męki Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. o godz.15.00 w godzinę Śmierci Pana Jezusa rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem i naszym odpustem parafialnym oraz poświeceniem naszego kościoła . Po nowennie Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz.18.00., po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.22.00. Będzie to też okazja do spowiedzi. Ofiary złożone podczas liturgii Wielkiego Piątku przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

5.Wielka Sobota -Adoracja Najświętszego Sakramentu od. Godz.8.00 do godz.22.00. Poświęcenie pokarmów, co pół godziny po Ciemnej Jutrzni ok. godz. 10.00 do 14.00. Prosimy by koszyki z pokarmem do poświecenia trzymać przy sobie nie stawiamy na stopniach ołtarza. O godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej w naszej Parafii rozpocznie się o godz.19.00, poświęceniem ognia na placu przed kościołem. W czasie liturgii poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy ze sobą świece, które będą potrzebne do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

6. Serdecznie zapraszamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na godz. 9.00 do udziału w Liturgii Ciemnych Jutrzni. Jest to modlitwa brewiarzowa dostosowana specjalnie do dni Triduum Paschalnego. Modlitwa ta jest czuwaniem z Chrystusem. Gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, symbolizującym opuszczenie Chrystusa przez swoich uczniów.

7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rozpocznie się procesją. Zapraszamy panów do baldachimu osoby do chorągwi oraz dzieci do bieli procesyjnej. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie .Msze św. o godz. 9.00.,10.15.,12.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.30. O godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego.

8. Jak już zapowiadaliśmy dnia 24 kwietnia w dzień odpustu parafialnego o godz. 12.00 Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokona poświęcenia naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na tą uroczystość wszystkich parafian ale także zainteresowanych . Po Mszy św. organizujemy festyn parafialny z możliwością wypicia kawy , zjedzenia grillowanej kiełbaski, zabawy przy muzyce na żywo oraz z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można nabyć pamiątkowe gadżety wśród nich , pamiątkowa torba , książka , okolicznościowy kubek i słodki cukierek wyprodukowany specjalnie na tę uroczystość. Przygotowanie konsekracji kościoła i festynu parafialnego wymaga pomocy wielu osób. W związku z tym poszukujemy wolontariuszy – osób w każdym wieku które chciałyby pomóc w organizacji tego jakże ważnego w historii parafii wydarzenia. Zwracamy się do Pań by upiekły ciasto jak podczas poprzednich festynów. Prosimy by zgłosić to w zakrystii . osoby chętne do pomocy przy festynie prosimy by zgłaszały się do Ks. Pawła i Ks. Tomasza.

9. Dziś po Mszach św. całym naszym mieście przy kościołach zbierane są dobrowolne ofiary na utrzymanie naszego Hospicjum . Zachęcamy by pospieszyć z pomocą .

10.W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna