Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

27 marca 2022
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022 r

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022 r

1. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na nasze seminarium Duchowne w Elblągu. Serdecznie za nie dziękujemy .

2. W tym tygodniu zamontowane zostały kolejne dwa witraże . Jeden przedstawiający św. Józefa z Jezusem , drugi rozmowę Jezusa z Samarytanką przy studni. Dziękujemy fundatorom tych witraży . Zostały nam jeszcze trzy do zrobienia.

3. Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się odmawiając różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ks. Paweł i Ks. Tomasz będą odwiedzać od godz. 9.00.

5. Dziś tradycyjnie jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca „Caritas ” naszej parafii po Mszach św. zbiera ofiary do puszek dla biedniejszych od nas. Dalej chcemy pomagać uchodźcom z Ukrainy. Można przynosić produkty żywnościowe oraz kosmetyczne .

6. Zachęcamy by po Mszy św. zabrać skarbonkę Caritas , do której możemy składać jałmużnę wielkopostną a w niedzielę miłosierdzia złożyć ją jako pomoc dla potrzebujących . Serdecznie zachęcamy do podjęcia tego trudu .

7. Obchodzimy Jubileusz 40-lecia powstania naszej parafii. Ważnym wydarzeniem duchowym były zakończone Misje Święte, które przygotowały nas do obchodów Świąt Wielkanocnych ale także do poświęcenia kościoła, który ma być przeznaczony na wyłączność dla Pana Boga i ludzi modlących się w nim . Poświęcenie kościoła to bardzo ważne wydarzenie religijne i historyczne w dziejach istnienia parafii. Chcemy w ten sposób oddać szacunek wszystkim kapłanom siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii na przestrzeni 40 lat ale nade wszystko dobrodziejom i budowniczym. Nasz album który możemy jeszcze nabyć jest wyrazem tego. Dnia 24 kwietnia w dzień odpustu parafialnego o godz. 12.00 Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokona poświęcenia naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na tą Uroczystość wszystkich parafian ale także zainteresowanych . Po Mszy św. chcemy zorganizować festyn parafialny z możliwością wypicia kawy , zjedzenia grillowanej kiełbaski, zabawy przy muzyce na żywo oraz z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można nabyć pamiątkowe gadżety. Przygotowanie konsekracji kościoła i festynu parafialnego wymaga pomocy wielu osób. W związku z tym poszukujemy wolontariuszy – osób w każdym wieku które chciałyby pomóc w organizacji tego jakże ważnego w historii parafii wydarzenia. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę 30 marca na godzinę 19.00 do sali na plebanii.