Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

18 grudnia 2022
IV NIEDZIELA ADWENTU

IV Niedziela Adwentu dn.18.12.2022 r.

1. Sobota jest dniem wigilii przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnią Mszę św. roratnią w tym adwencie na godz. 6.30 rano . Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00 i 24.00. W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej.

2. Niedziela – przypada Uroczystość Świąt Bożego Narodzenie .Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 rano a pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku po pasterkach oraz przez cała dzień Uroczystości Bożego Narodzenia po Mszach świętych Caritas będzie zbierać ofiary do puszek dla biedniejszych od nas oraz na domy samotnych matek i pomoc matkom w ciężkiej sytuacji życiowej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Poniedziałek – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę.

4. Dziękujemy tym wszystkim parafianom którzy pomogli w przygotowaniu kościoła na Święta w zrobieniu dekoracji i sprzątnięciu kościoła. Dziękujemy także młodzieży która pomagała.

5. W związku z pytaniami dotyczącymi odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy chcemy poinformować że będzie ona odbywać się w taki sposób jak przed pandemią.

6. W tym tygodni zostały zamontowane dwa witraże .Dziękujemy ofiarodawcom . Zakupiliśmy nowe figury do żłóbka oraz komputer do pracy w kancelarii. Figury do żłóbka kosztowały 3390 zł.

7. W tym roku nie będzie pisemnej informacji dotyczące funkcjonowania naszej parafii w roku 2022 ( tak zwane deklaracje). Taką informację przedstawi ustnie Ksiądz proboszcz w jedną z najbliższych niedzieli w styczniu . Zachęcamy do zabrania i wypełnienia blankietu zadeklarowanej ofiary na potrzeby parafii w roku 2023.

8. Prosimy także o zamykanie kościoła ponieważ jest podgrzewany . Dziękujemy .