Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

20 marca 2022
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2022 r

1.Ofiary które dziś składamy jak zapowiadaliśmy przeznaczone są na nasze prace remontowe. W tym tygodniu została przywieziona blacha na dach .W najbliższym czasie postaramy się rozpocząć prace dekarskie na drugiej części dachu. Za wszelkie ofiary na ten cel złożone serdecznie dziękujemy.

2.Wtorek o godz. 19:00 zapraszamy kandydatów I roku przygotowań do bierzmowania na spotkanie do salki parafialnej.

3.Piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.. Będziemy wraz z papieżem Franciszkiem prosić Matkę Bożą Fatimską o pokój w Ukrainie i nawrócenie Rosji.

4.Serdecznie zapraszamy przez cały Wielki Post na nabożeństwa pasyjne , w piątki na rodzinną Drogę Krzyżową o godz. 17.30. W każdą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na Gorzkie Żale .

5. Zachęcamy by po Mszy św. zabrać jak co roku skarbonkę Caritas ,do której możemy składać jałmużnę wielkopostną a w niedzielę miłosierdzia złożyć je jako pomoc dla potrzebujących . Serdecznie zachęcamy do podjęcia tego trudu .

6.Obchodzimy Jubileusz 40-lecia powstania naszej parafii. Ważnym wydarzeniem duchowym były zakończone Misje Święte, które przygotowały nas do obchodów Świąt Wielkanocnych ale także do poświęcenia kościoła, który ma być przeznaczony na wyłączność dla Pana Boga i ludzi modlących się w nim . Poświęcenie kościoła to bardzo ważne wydarzenie religijne i historyczne w dziejach istnienia parafii. Chcemy w ten sposób oddać szacunek wszystkim kapłanom siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii na przestrzeni 40 lat ale nade wszystko dobrodziejom i budowniczym. Nasz album który możemy jeszcze nabyć jest wyrazem tego. Dnia 24 kwietnia w dzień odpustu parafialnego o godz. 12.00 Biskup Elbląski Jacek Jezierski dokona poświęcenia naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na tą Uroczystość wszystkich parafian ale także zainteresowanych . Po Mszy św. chcemy zorganizować festyn parafialny z możliwością wypicia kawy , zjedzenia grillowanej kiełbaski, zabawy przy muzyce na żywo oraz z atrakcjami dla dzieci. Potrzebujemy osób które by pomogły w organizacji festynu. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy by w najbliższym czasie skontaktowali się z Ks. Pawłem i Ks. Tomaszem.

7. Zachęcamy do pomocy naszym , braciom Ukraińcom którzy przybyli do naszej Ojczyzny by przetrwać czas wojny. W naszej parafii znajduje się punkt pomocy, potrzebujący mogą otrzymać pomoc codziennie najlepiej rano o godz. 8.00 lub wieczorem po Mszy św. o godz. 18.40. Gdyby ktoś chciał coś podarować może to uczynić także w tym czasie. Może być to żywność lub środki czystości i kosmetyki.