Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

1 maja 2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05. 2022

1. Od dziś rozpoczynamy miesiąc maj podczas którego będziemy modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej . Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 .

2.Wtorek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i kolejną rocznicę powstania Konstytucji 3 –go maja. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 , 10.00 i 18.00 .

3.Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne .O godz. 17.30 podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić w tej intencji .

4.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

5. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby odmawiające różaniec na Mszę św. o godz. 7.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ks. Paweł i odwiedzi chorych w sobotę od godz. 9.30. a Ks. Tomasz wyjątkowo we wtorek 3 maja .

6.Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca tradycyjnie składane ofiary przeznaczone będą na nasze prace remontowe.

7. W tym tygodniu próby dzieci przygotowujących się do I Komunii – klasy III – przebiegać będą w następującym porządku: Środa, godz. 16.00: SPOMS – kl. III C i III D ,Czwartek, godz. 16.00: SPOMS – klasy III A i III B. Piątek, godz. 16.00: SP nr 2 i pozostałe szkoły .

8.W przyszłą niedzielę o godz. 10:15 zapraszamy rodziców i uczniów klas 4 SP, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię Świętą na krótkie spotkanie informacyjne o rocznicy Komunii, która odbędzie się w niedzielę 25.05 . o godz. 10:15.

9.Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali w przygotowaniach do poświeceniu kościoła oraz przy festynie .Trudno wymieniać każdego z osobna dlatego dziękujemy wszystkim pomagającym ale także wszystkim uczestniczącym. Można jeszcze nabyć okolicznościowe kubeczki do kawy oraz torbę ekologiczną ze specjalnym nadrukiem .

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Inne ogłoszenia

eucharystia

Modlitwa

W chrześcijaństwie modlitwa jest rozmową z Bogiem osobowym, zwróceniem się do niego w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu. Modlitwa jest rozmową duchową, w której większość chrześcijan zwraca się również do świętych o wstawiennictwo u Boga.