Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

17 grudnia 2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

III Niedziela Adwentu dn. 17.12.2023r.

  1. Dziś rozpoczynamy w naszej  parafii  rekolekcje  adwentowe  które   potrwają do wtorku. Serdecznie witamy Ks. Łukasza Jakubowskiego wikariusza w  parafii Krzyżanowo. poprowadzi tegoroczne rekolekcje . Życzymy Ks. Łukaszowi darów ducha Świętego w głoszonym słowie Bożym   i by to słowo  przyniosło jak najwięcej owoców duchowych. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

  1. Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenie , nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 . Msza św. pasterka należy do Uroczystości Bożego Narodzenie zatem winniśmy uczestniczyć do południa w Mszy św. w czwartą niedzielę adwentu. Po wieczerzy wigilijnej   zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00 i 24.00.

 

  1. W Uroczystość Świąt Bożego Narodzenie czyli poniedziałek za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 rano  a pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku po  pasterkach  oraz przez cała dzień Uroczystości  Bożego Narodzenia   po  Mszach świętych  będziemy  zbierać ofiary do puszek  na domy samotnych matek  i   pomoc  matkom  w ciężkiej sytuacji życiowej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Jak co roku Caritas organizuje pomoc dla ubogich  przygotowując paczki żywnościowe na święta. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy . Dary w postaci żywności można składać do specjalnie przygotowanego kosza, przy bocznym ołtarzu. 

 

  1. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone są  na poprawienie nagłośnienia w naszej świątyni . Poświęcone opłatki będzie można nabyć tylko w kościele.

 

  1. Wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek zapraszamy dzieci z lampionami na Mszę św. roratnią  po południu podczas rekolekcji o  godz. 16.30. 

 

  1. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy w tym roku, informujemy że po wielu latach przerwy będzie ona odbywać się tradycyjnie jak przed pandemią. Ks. Dariusz, Ks. Krzysztof ,Ks. Tomasz oraz diakon Marcin poświęcą wszystkie domy i mieszkania do których zostaną zaproszeni. Kolęda rozpocznie się już w czwartek 28 grudnia. Bliższych informacji udzielimy w najbliższą niedzielę.