Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

11 grudnia 2022
III NIEDZIELA ADWENTU

III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

  1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe które potrwają do wtorku. Serdecznie witamy Ks. Łukasza Cieplińskiego proboszcza parafii Słonecznik który poprowadzi tegoroczne rekolekcje . Życzymy Ks. Łukaszowi darów ducha Świętego w głoszonym słowie Bożym i by to słowo przyniosło jak najwięcej owoców duchowych. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca ofiary które składamy przeznaczone tradycyjnie są na prace związane z upiększaniem naszej świątyni .Do Świąt Bożego Narodzenia zostaną umieszczone dwa witraże trzeci po Nowym Roku. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na upiększanie naszej Świątyni . Zwracamy się z prośna do osoby która w ubiegłą niedzielę złożyła bezimiennie dość dużą ofiarę na witraż by zgłosiła się do zakrystii.

3. Jak co roku Caritas organizuje pomoc dla ubogich przygotowując paczki żywnościowe na święta. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy . Dary w postaci żywności można składać do specjalnie przygotowanego kosza, przy bocznym ołtarzu.

4. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone są na ostatni witraż . Poświęcone opłatki będzie można nabyć tylko w kościele.

5. Wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek zapraszamy dzieci z lampionami na Mszę św. roratnią po południu podczas rekolekcji o godz. 16.30.

6. W tym roku młodzież naszej parafii podjęła się zorganizowania Szlachetnej Paczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które pomogły w jej przygotowaniu. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest na fanpage’u parafialnym.