Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

4 grudnia 2022
II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Podczas Adwentu ,zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny , które odprawiane są od wtorek do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek także na 6.30.

2. W czwartek 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o 6.30, 10.00 i 18.00.

3. Jak co roku Caritas organizuje pomoc dla ubogich przygotowując paczki żywnościowe na święta. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy . Dary w postaci żywności można składać do specjalnie przygotowanego kosza, przy bocznym ołtarzu.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. które potrwają trzy dni. Poprowadzi je Ks. Łukasz Ciepliński proboszcz ze Słonecznika. Polecamy rekolekcje modlitwie i życzliwości. Będziemy wdzięczni za każdy dar na stół rekolekcyjny. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca ofiary które składamy przeznaczone tradycyjnie są na prace budowlane.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie ostanie witraż. Poświęcone opłatki będzie można nabyć tylko w kościele.

7. Dziś w całej Polsce po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek które przeznaczymy na pomoc kościołowi na wschodzie szczególnie w Ukrainie . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok II – zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w sali na plebanii.

9. Trzecia Kwidzyńska Drużyna Harcerek „Hoguera“ zaprasza wszystkie chętne dziewczynki w wieku 10-14 lat na zbiórkę świąteczną w sobotę 10 grudnia w sali na plebanii. Przed kościołem po Mszy o 10.15 harcerki będą rozdawały ulotki ze szczegółowymi informacjami.