Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

2 stycznia 2022
II Niedziela po Bożym Narodzeniu

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 02.01.2022 r.

  1. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w ten dzień przeznaczona jest na Misje.
  2. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 okazja też do spowiedzi .
  3. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.30
  4. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele remontowo- budowlane. W tym roku musimy zakończyć dach kościoła zostało jeszcze ok 500 m/2.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapałać.
  5. Jak ogłaszaliśmy wcześniej zgodnie z zarządzeniem Biskupa Elbląskiego dotyczącego wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą informujemy co następuje.
  • Zgodnie z prawem kanonicznym duszpasterze mają obowiązek odwiedzić i pobłogosławić domy swoich wiernych a także wsłuchać się w głos parafian.
  • Biskup Elbląski w związku z pandemią wydał rozporządzeni że kolęda może odbywać się na zaproszenie. Dlatego w naszej parafii będzie tak się odbywać. Co tydzień będą wykładane kartki w których można będzie wpisać rodzinę oraz adres zamieszkania rodziny zapraszającej kapłana . Wypełnioną kartę zaproszenie przynosimy w następną niedzielę do kościoła . Składamy ją na tacę lub przynosimy do zakrystii. Księdza można także zaprosić telefonicznie dzwoniąc na parafialny numer telefonu od godz. 16.00- 17.30 lub pocztą elektroniczną. Jeśli ktoś by zapomniał zaprosić a chciałby odwiedzin duszpasterskich można zgłosić księdzu jak będzie odwiedzał inne rodziny na danej ulicy czy w danym bloku.
  • Wszyscy kapłani naszej parafii przyjęli dawki szczepionki przeciw covid.
  • Dni odwiedzin zapisane na kartce są planowane ale mogą ulec zmianie. W tym tygodniu wykładamy zaproszenia na ul. Reymonta, Broniewskiego , Baczyńskiego
  • Już dziś dziękujemy za przyjęcie na kolędę oraz ofiary czy to z racji odwiedzin czy też na nasze prace upiększające nasza świątynię.

W tym tygodniu kapłani udadzą się z wizytą duszpasterską od godz.15.30  w następującym porządku.

Poniedziałek   03.01. – ul. Wybickiego wszystkie bloki  od. Godz. 15.30

Wtorek – 04.01. – ul. Grunwaldzka , Matejki

Środa – 05.01. – ul. Krasickiego , Sienkiewicza