Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

1 stycznia 2023
II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 01.01.2023 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 01.01.2023 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli

 

  1. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o liczne i dobre powołania  kapłańskie  i zakonne .Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30

 

  1. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w ten dzień przeznaczona jest na Misje, jest także  pierwszy piątek miesiąca będzie okazja też do spowiedzi pierwszopiątkowej.

 

  1. Sobota jest pierwszą sobotą  miesiąca zapraszamy wszystkie  Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które modlą się  odmawiając różaniec na Mszę  św. o godz. 7.00  oraz na adorację Najświętszego Sakramentu i  modlitwę różańcową. Ksiądz Dariusz  oraz Ks. Tomasz   będą odwiedzać chorych od godz. 9.00.

 

  1. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele remontowo- budowlane.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapałać.

 

  1. Jak ogłaszaliśmy wcześniej kolęda w naszej parafii miała odbyć się tradycyjnie. W związku z ogromną  ilością chorych parafian a także chorobą księży,  na grypę i inne wirusy powodujące powikłania proponujemy następujące rozwiązanie: Zapraszasz rodziny z poszczególnych  ulic parafii na Msze św. o godz. 18.00  z indywidualnym błogosławieństwem  (jak podczas pandemii)  rozpoczynając od poniedziałku. Jeśli ktoś będzie miał takie życzenie  istnieje  możliwość zaproszenia kapłanów do swoich domów po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub  Prosimy o wyrozumiałość. Chcemy chronić naszych parafian ale także i kapłanów którzy borykają się z epidemią.  Już dziś dziękujemy  za  ofiary czy to z racji kolędy czy też na  prace upiększające naszą  świątynię ,  można je będzie złożyć na tacę podczas Mszy św.  za rodziny.        

Poniedziałek   wszystkie rodziny z  ul. Wybickiego.          

Wtorek –  ul. Grunwaldzka , Matejki ,  ul. Krasickiego , Sienkiewicza,  Piękna

Środa –  ul. Żeromskiego i Słowackiego

Czwartek -ul. Reymonta i Broniewskiego

Sobota – ul. Wschodnia i Krańcowa.

error: Alert: Content selection is disabled!!