Ogłoszenia parafialne - parafia Miłosierdzia Bożego

3 grudnia 2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

I Niedziela Adwentu dn.03.12.2023r.

 

  1. Rozpoczynamy czas Adwentu , podczas którego przygotowujemy się na ostateczne przyjście Pana oraz na święta Narodzenia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny , które odprawiane będą  od  wtorku   do  soboty  o godz. 6.30.  Dzieci z lampionami  zapraszamy we wtorek, czwartek .  

 

  1. W zakrystii  można nabyć poświęcone opłatki wigilijne . Ofiary z opłatków przeznaczone  są  na poprawienie nagłośnienia w naszej świątyni. Poświęcone opłatki będzie można nabyć tylko w kościele.

 

  1. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy o   17.30 na  modlitwę różańcową o powołania .

 

  1. W piątek   8 grudnia,  obchodzimy  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o 6.30, 10.00 i 18.00.

 

  1. Jak co roku Caritas organizuje  pomoc dla ubogich  przygotowując paczki żywnościowe na święta. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy . Dary w postaci żywności można składać do specjalnie przygotowanego kosza, przy bocznym ołtarzu. 

 

  1. Przyszła niedziela jest drugą  niedzielą  miesiąca ofiary które składamy   przeznaczone  tradycyjnie są  na prace budowlane.